Menu

500e durdurulamıyor! Fiat Avrupa’yı alt üst etti

Türkiye’de en çok Egea modeliyle tanına Fiat, 500e modeli ile Avrupa’da en fazla ilgi gören elektrikli otomobil oldu.

Fiat’ın tam elektrikli modeli 500e, geçtiğimiz yıl Avrupa’da kendi sınıfında en fazla rağbet gören elektrikli otomobil olarak öne çıktı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Fiat 500e, iki yıl üst üste kendi kategorisinde lider konumda bulunuyor. A ve B segmentlerindeki tam elektrikli araçlar arasında, 2022’ye kıyasla %14.7 pazar payına ulaşarak %0.3’lük bir artış sağladı. Fiat’ın emisyonsuz modeli 500 ailesi, yaklaşık 65 bin adetlik satış rakamına ulaştı.

EN FAZLA ÖDÜLÜ KUCAKLAYAN MODEL 500e

500e ayrıca, Stellantis Grubu bünyesinde en çok satan tam elektrikli araç unvanını da elinde bulunduruyor. Torino’da tasarlanıp üretilen bu model, bugüne kadar 42 farklı uluslararası ödül kazandı ve Fiat markasının aldığı en fazla ödülle öne çıkan model oldu.

TAM 44 ÜLKEDE SATILIYOR

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat Üst Yöneticisi (CEO) ve Stellantis Global CMO’su Olivier Francois, modelin Avrupa’da elektrikli şehir otomobilleri arasında üst üste iki yıl liderliğini sürdürmesiyle başarısını bir kez daha kanıtladığını belirtti.

Tanıtımından bu yana dünya çapında 185 bin adetten fazla 500e satıldığını aktaran Francois, “Uluslararası metropollerin çevreci dönüşümünde önemli bir rol oynadı. Şu anda dünya çapında 44 ülkede satılan 500e, markanın dünya çapındaki elektrifikasyon yolculuğunu devam ettiriyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman merkeze koyuyor, onlara kolay, duygusal ve sosyal açıdan uygun çözümler sunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir