Menu

Avrupakent Gayrimenkul kimin? Avrupakent devam eden projeleri… Avrupakent GYO serveti ne kadar?

Türkiye’de ciddi projelerin altına imzasını atan Avrupakent Gayrimenkul, yatırımcıların gündeminde. Borsa İstanbul’da halka arz olarak talep toplayacak olan gayrimenkul devi hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Borsa İstanbul yatırımcıları şirketin hisselerini satın almadan önce ne tür projelerin altında imzası olduğunu ve servetini araştırıyor. Öte yandan Avrupakent Gayrimenkul sahibinin kim olduğu da merak edilen diğer detaylar arasında. Peki, Avrupakent Gayrimenkul kimin? Avrupakent GYO serveti ne kadar?

Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeden önce Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından gerekli onayları alarak halka arz edilmesi planlanan Avrupakent Gayrimenkul hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Borsa yatırımcıları Türkiye genelinde çok sayıda projenin altında imzası bulunan ve inşaat sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Avrupakent GYO’nun halihazırda devam eden projeleri ve yatırımları hakkında da bilgi edinmenin yollarını arıyor. Böylece sektörel tecrübesini Borsa İstanbul’a aktaracak olan gayrimenkul devi hakkındaki Avrupakent Gayrimenkul kimin? Avrupakent GYO serveti ne kadar? soruları araştırılmaya başlandı.

Avrupakent Gayrimenkul, Süleyman Çetinsaya

AVRUPAKENT GAYRİMENKUL KİMİN?

Avrupakent Gayrimenkul, Süleyman Çetinsaya tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Süleyman Çetinsaya, aynı zamanda Çetinsaya Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Çetinsaya Holding, inşaat, enerji, turizm, gıda, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren bir holdingtir.

Avrupakent Gayrimenkul, Türkiye’nin en değerli gayrimenkul portföyünden birine sahiptir. Şirketin portföyünde, Forum Trabzon, Arenapark AVM, Armonipark AVM, Mövenpick Living Çamlıvadi, Radisson Residences Avrupa TEM ve Avrupa Residence & Office Atakköy’de ticari üniteler bulunmaktadır.

Avrupakent Gayrimenkul, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biridir. Şirket, portföyündeki gayrimenkulleri geliştirmek ve büyütmek için yatırımlarına devam etmektedir.

Avrupakent Gayrimenkul tarafından inşa edilen projelerden biri.

AVRUPAKENT GYO SERVETİ NE KADAR?

Avrupakent GYO, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biridir. Şirket, 2023 yılı sonu itibarıyla 5 milyar TL değerinde bir portföye sahiptir. Portföyünde, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarında yer alan konut, ofis, alışveriş merkezi, otel ve arsa projeleri bulunmaktadır. Avrupakent GYO, yatırımcılarına uzun vadeli ve istikrarlı bir gelir sağlamak için portföyünü sürekli geliştirmekte ve yenilemektedir. Şirket, aynı zamanda sürdürülebilirlik, çevre dostu ve sosyal sorumluluk ilkelerine bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

AVRUPAKENT GYO DEVAM EDEN PROJELERİ NELER?

Avrupakent GYO’nun 2023 yılı itibarıyla devam eden projeleri şunlardır:

  • Forum Trabzon AVM: Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan Forum Trabzon AVM, 2013 yılında açılmıştır. AVM’de 200’ün üzerinde mağaza, 6 sinema salonu, bir bowling salonu ve bir çocuk eğlence merkezi bulunmaktadır. AVM’nin kiralanabilir alanı yaklaşık 100.000 metrekaredir. https://filmizle.movie/hayalet-surucu-2-intikam-atesi
  • Arenapark AVM: İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan Arenapark AVM, 2017 yılında açılmıştır. AVM’de 200’ün üzerinde mağaza, 10 sinema salonu, bir bowling salonu ve bir çocuk eğlence merkezi bulunmaktadır. AVM’nin kiralanabilir alanı yaklaşık 120.000 metrekaredir.
  • Armonipark AVM: İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bulunan Armonipark AVM, 2015 yılında açılmıştır. AVM’de 200’ün üzerinde mağaza, 10 sinema salonu, bir bowling salonu ve bir çocuk eğlence merkezi bulunmaktadır. AVM’nin kiralanabilir alanı yaklaşık 120.000 metrekaredir.
  • Mövenpick Living Çamlıvadi: İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Mövenpick Living Çamlıvadi, 2019 yılında açılmıştır. Projede 342 daire ve 108 ofis bulunmaktadır. Projenin toplam inşaat alanı yaklaşık 160.000 metrekaredir.
  • Radisson Residences Avrupa TEM: İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan Radisson Residences Avrupa TEM, 2021 yılında açılmıştır. Projede 263 rezidans ve 100 ofis bulunmaktadır. Projenin toplam inşaat alanı yaklaşık 100.000 metrekaredir.
  • Avrupa Residence & Office Atakköy: İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Avrupa Residence & Office Atakköy, 2022 yılında açılmıştır. Projede 331 rezidans ve 200 ofis bulunmaktadır. Projenin toplam inşaat alanı yaklaşık 150.000 metrekaredir.

Bu projelerin yanı sıra, Avrupakent GYO, 2023 yılında Şişli’de yeni bir konut projesine başlamayı planlamaktadır. Projenin toplam inşaat alanı yaklaşık 100.000 metrekaredir.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir