Menu

Aymira Koçaklı (Aymirakk) kimdir? Sosyal medya fenomeni gündemde… Aymira Koçaklı aylık geliri ne kadar?

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin milyon liralık vurgunlarının ardından neredeyse tüm sosyal medya fenomenleri mercek altında. Kara para akladığı ve şahsi hesapları arasında 200 milyon lira dolaştırdıkları ve bu parayla menkul ile gayrimenkul satın aldıkları ortaya çıkan Polat çiftinin tutuklanmasının ardından şimdi de radara Aymira Koçaklı takıldı. Sosyal medyanın konuştuğu Aymirakk hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı. Peki, Aymira Koçaklı (Aymirakk) kimdir? Aymira Koçaklı aylık geliri ne kadar?

Türkiye adeta sosyal medya fenomenlerinin para kazanma tezgahı haline geldi. Sosyal medya üzerinden yayımladıkları videolarla milyon liralık vurgular yapan ve kurdukları güzellik merkezleriyle satışlar yapan fenomenler devletin şefkatleri ellerine alındı. Sosyal medya platformları aracılığıyla vergi kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen fenomen isimler tek tek radara alınıyor. Polat çiftinin tutuklanma haberinin hemen ardından güvenlik güçlerinin ve sosyal medyanın ilgisi Aymira Koçaklı’ya kaydı. Kullanıcılar Koçaklı hakkındaki bilgileri ve detayları araştırmaya başladı. İşte Aymira Koçaklı (Aymirakk) kimdir? Aymira Koçaklı aylık geliri ne kadar? sorularının yanıtı ve detaylar…

AYMİRA KOÇAKLI (AYMİRAKK) KİMDİR?

Aymira Koçaklı, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında sosyal medya platformlarında içerik üretmeye başladı ve kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaştı.

Koçaklı, içeriklerinde genel olarak kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın girişimciliği ve kişisel gelişim gibi konulara odaklanıyor. Videolarında ve paylaşımlarında, kadınların kendi potansiyellerini fark etmelerini ve güçlerini kullanmalarını teşvik ediyor.

Koçaklı, aynı zamanda bir girişimcidir. Kendi adını taşıyan bir güzellik merkezi zinciri kurdu. Bu merkezlerde, kadınlara güzellik ve bakım konusunda profesyonel hizmetler sunuyor.

Koçaklı, sosyal medya platformlarında yaptığı çalışmalarla, Türkiye’de kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Hedefleri, kadınların toplumda daha fazla söz sahibi olmaları ve hak ettikleri saygıyı görmeleri.

AYMİRA KOÇAKLI AYLIK GELİRİ NE KADAR?

Aymira Koçaklı’nın aylık geliri, sosyal medya platformlarından elde ettiği gelir ve kendi güzellik merkezi zincirinden elde ettiği gelirden oluşuyor.

Koçaklı’nın sosyal medya platformlarından elde ettiği gelir, takipçi sayısına ve etkileşim oranına göre değişiyor. Koçaklı’nın Instagram’da 1 milyondan fazla takipçisi ve YouTube’da 500 binden fazla abonesi var. Bu takipçi sayısı ve etkileşim oranına göre, Koçaklı’nın sosyal medya platformlarından aylık 500 bin TL’ye kadar gelir elde edebildiği tahmin ediliyor.

Koçaklı’nın kendi güzellik merkezi zincirinden elde ettiği gelir ise, merkezin konumuna, müşteri sayısına ve hizmet kalemlerine göre değişiyor. Koçaklı’nın İstanbul’da 3 şubesi olan güzellik merkezi zinciri, aylık ortalama 1 milyon TL’lik ciro elde ediyor. Bu cirodan Koçaklı’nın payı ise, %20-%30 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Bu verilere göre, Aymira Koçaklı’nın aylık gelirinin 750 bin TL ile 1 milyon TL arasında olduğu tahmin ediliyor.

Ancak, bu rakamlar sadece tahminidir. Koçaklı’nın geliri, pazarlama ve reklam anlaşmaları gibi diğer gelir kaynaklarından da etkilenebilir.

Aymira Koçaklı’nın Instagram hesabı kullanıcı adı aymirakk’tır. Koçaklı’nın Instagram’daki takipçi sayısı 409 binden fazladır.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir