Menu

Bakan Kurum yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı oldu!

Geçtiğimiz yerel seçimlerde İBB adayı olduğu için görevinden istifa eden Murat Kurum, yayımlanan kararname kapsamında yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak göreve başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bakanlığı’na atanan Kemal Memişoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

ATAMA TEZKERELERİ OKUNDU

Genel Kurulda, gündem dışı konuşmalar ve Grup Başkanvekillerinin değerlendirmelerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden af talebi kabul edilen Fahrettin Koca’dan boşalan Sağlık Bakanlığı’na Kemal Memişoğlu ile Mehmet Özhaseki’den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Murat Kurum’un atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okundu.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum’un, Anayasa gereği atamadan dolayı milletvekilliğinin düştüğü bilgisi Genel Kurul’a sunuldu.

Meclis Başkanvekili Bozdağ, daha sonra Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u yemin etmeleri için Genel Kurul Salonuna davet etti.

AK Parti ve MHP milletvekilleri, Kurum ve Memişoğlu’nu yemin etmelerinin ardından alkışlarla tebrik etti.

MEMŞOĞLU VE KURUM’A TEBRİK

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ da Memişoğlu ve Kurum’a, yeni görevlerinde başarılar diledi. Bozdağ, daha sonra birleşime ara verdi. Arada, AK Parti ve MHP milletvekilleri ile muhalefet partilerinden bazı milletvekilleri, Memişoğlu ve Kurum’u tebrik etti.

Öte yandan, Kurum’un milletvekilliğinin düşmesiyle toplam milletvekili sayısı 593’e, AK Parti’nin Meclisteki sandalye sayısı ise 264’e düştü.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir