Menu

Binance bir ülkeden daha başvurusunu geri çekti…

Küresel kripto para borsası Binance, BAE başkentindeki ana düzenleyici olan Abu Dhabi Global Market’ten lisans başvurusunu geri çekti ancak yine de Dubai’deki uluslararası bir borsaya katılmak istiyor.

Düzenleyicinin web sitesine göre, sorunlu kripto operatörü 7 Kasım’da başvurusunu geri çekti.

Bir Binance sözcüsü Reuters’e “Küresel lisanslama ihtiyaçlarımızı değerlendirirken bu başvurunun gerekli olmadığına karar verdik” dedi.

Binance, bir yıl önce BV Yatırım Yönetimi birimi kapsamında Abu Dhabi Global Market’in Finansal Hizmet Düzenleme Otoritesi’ne lisans başvurusunda bulundu.

ZHAO İSTİFA ETMİŞTİ

Binance Sözcüsü, başvurunun geri çekilmesinin, firmanın kara para aklamayı önleme kurallarını ihlal ettiği iddiaları nedeniyle ABD hükümetiyle yakın zamanda yaptığı anlaşmayla ilgisi olmadığını söyledi.

Eski Binance CEO’su Changpeng Zhao, suçlamaları kabul etti ve 21 Kasım’da istifa etti.

Dubai merkezli blockchain şirketi SwissAssetDAO’nun kurucusu Anton Golub, geçtiğimiz ay AGBI’ye , ABD’deki anlaşmanın Binance’in BAE’de “Binance’in çalışma biçiminde büyük değişikliklere yol açmayacağını”, özellikle de Sanal Binance ile lisans başvurusunda bulunduğunu söyledi. Varlık Düzenleme Kurumu, Dubai düzenleyicisi.

BİNANCE BİRÇOK ÜLKEDE BAŞVURULARINI GERİ ÇEKTİ

Binance yakın zamanda Almanya’daki başvuruları geri çekti, Kıbrıs’tan çekildi, Hollanda’dan ayrıldı ve düzenleyici direktiflere bağlı kalarak Belçika’daki faaliyetlerini durdurdu.

Dijital varlık ticareti için önemli bir küresel platform olmasına rağmen Binance’in pazar hakimiyeti azaldı. CCData’ya göre spot ticaret hacimleri Kasım 2023’te yüzde 55’ten yüzde 32’ye düştü. Türev pazar payı yüzde 60’tan yüzde 48’e düştü.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir