Menu

Ege Yapı’dan halka arza ilk adım!

Türkiye’deki inşa edilen çok sayıda projenin altında imzası bulunan Ege Yapı, halka arz öncesinde GYO unvanını almaya hak kazandı.

Ege Yapı Avrupa Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) statüsüne geçiş onayıyla birlikte halka arz sürecinin ilk adımını başarıyla gerçekleştirdi. Şirketin duyurusuna göre, Ege Yapı, kendi portföyünde yer alan çeşitli projeler aracılığıyla 2024 yılının sonuna kadar halka açılma işlemini bitirmeyi planlıyor.

GYO GENEL MÜDÜRLÜK POZİSYONUNA GÜNEŞ ATANDI

Bu süreçte, Ege Yapı yönetim kadrosunda da önemli bir değişiklik yaşandı. Daha önce yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Didem Güneş, Ege Yapı GYO’nun Genel Müdürlüğü pozisyonuna getirildi.

Gayrimenkul alanında hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli projeleri hayata geçiren Ege Yapı, 2015 yılından bu yana konut, iş yeri, otel, alışveriş merkezi ve eğitim tesisleri gibi alanlarda birçok inşaat ve gayrimenkul geliştirme projelerini başarıyla tamamladı.

İSTANBUL’UN DEĞERLİ BÖLGELERİNE DEĞERLİ PROJELER

Ege Yapı tarafından gerçekleştirilen projeler arasında; BatıŞehir, Cer İstanbul, Kordon İstanbul ve Çamlı Yaka Konakları gibi önemli yapılar yer almakta. Ayrıca, şirketin şu anda devam eden ModernYaka ve Ege Yapı Kekliktepe gibi projeleri de bulunmaktadır.

DİDEM GÜNEŞ KİMDİR?

Türkiye’nin önemli şirketlerinden Ege Yapı’nın GYO Genel Müdürlüğü görevine getirilen Didem Güneş, bu görevinden önce de şirketin yönetim kurulu üyesiydi. Başarılarının karşılığı olarak tecrübeli isim GYO Genel Müdürü oldu.

Öte yandan Ege Yapı’nın gelecek günlerde ilgili girişimlerde bulunarak Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamadan önce talep toplaması bekleniyor.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir