Menu

EMEKLİ DİJİTAL KARTI NASIL ALIRIM 2024? Emekli kartı nereden alınır (emekliler.gov.tr)?

Emekli dijital kartı nasıl alırım 2024? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılını 14 milyonu aşkın vatandaşa ithafen emekli yılı ilan etti. Böylece 2024 yılında emekli vatandaşlara yeni ayrıcalıklar tanındı. Bu kapsam genişletilerek indirimli ulaşım imkanları, KYK yurtlarında konaklama gibi avantajlar getirildi. Bu haklardan yararlanabilmek için ise emekli kartı hizmete alındı. Peki dijital olarak faaliyet gösteren emekli kartı nereden alınır (emekliler.gov.tr)?

Emekli dijital kartı nasıl alırım 2024? Emekli kartı nereden alınır (emekliler.gov.tr)? soruları araştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında emekli dijital kart hizmete alındı. On milyonlarca emekli vatandaşa hizmet verecek olan emekliler.gov.tr sitesinde yer alan bilgiye göre vatandaşlar dijital kartlarını oluşturarak kullanmaya başlayabilecek. Fakat herkesin aklında emekli kartın nasıl kullanılacağı sorusu var.

EMEKLİ DİJİTAL KARTI NASIL ALIRIM 2024?

Avantajlar ve fırsatlarla dolu emekli dijital kartı kullanmak için e-Devlet aracılığıyla önce kartınızı oluşturmalısınız. Hizmete alınan emekli kartı çıkarmak için e-Devlet hesabınıza kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Ardından kişisel verileri koruma kanunu, aydınlatma ve açık rıza metnini okuyarak, okudum onaylıyorum kutucuğunu işaretleyin. Daha sonra çılan sayfada kişisel bilgileri doldurarak dijital emekli kartınızı oluşturun.

Dijital kimlik kartınız oluşturulduğunda ekranda ön ve arka yüzü görünecektir. Yazdır butonuna basarak yazıcınızdan çıktı alabilirsiniz.

Oluşturulan dijital kimlik kartınızdaki QR kod ile size öze ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

EMEKLİ KARTI NEREDEN ALINIR (EMEKLİLER.GOV.TR)?

EMEKLİ KARTI e-Devlet’TEN ALINIR. Kişisel bilgi ve verilerinizi doldurarak kolaylıkla dijital emekli kartınızı alabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emeklilere yönelik yeni hizmetlerin duyurulması için oluşturulan “emekliler.gov.tr” internet sitesi erişime açıldı.

Kurumun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Türkiye Yüzyılı emektarlarımızın ‘Emekli Dijital Kimlik Kartı’ hazır. Emeklilerimize özel yapılan indirimler ve birçok fırsatlara ‘http://emekliler.gov.tr’ adresi üzerinden erişebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

SGK’nin paylaşımında “emekliler.gov.tr” internet sitesi üzerinden “dijital kimlik kartı”nın nasıl oluşturulacağına ilişkin videoya da yer verildi.

Buna göre, emekliler, oluşturulduktan sonra PDF çıktısı alınacak dijital kimlik kartı üzerindeki QR kodla kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir