Menu

Fuzul Toprak’tan 156 konutluk arsa payını satışa sunuyor

Fuzul Topraktan, “Başakşehir Ayazma” projesi için ön talep toplama sürecini başlattığını duyurdu. Şirket, 20 Temmuz’da yatırımcılarına yönelik özel bir tanıtım toplantısı düzenleyerek projeyi detaylı bir şekilde tanıtacak. Bu etkinlikte, projeye ait 156 konutluk arsa payı satışa sunulacak. Toplantıda, yatırımcılara projenin lokasyonu, mimari özellikleri ve sunduğu olanaklar hakkında kapsamlı bilgiler verilecek. Ayrıca, katılımcılar proje kapsamında sunulacak olan ödeme planları ve yatırım fırsatları hakkında da bilgilendirilecek. “Başakşehir Ayazma” projesinin, bölgedeki gayrimenkul piyasasına canlılık katması ve yatırımcılara yüksek kazanç potansiyeli sunması bekleniyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, konut imarlı arsalara topraktan yatırım yapma imkanı sağlayan Fuzul Topraktan, son yıllarda yaşanan konuta erişim sorununa çözüm getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Arsa yatırımıyla gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandıran şirket, Emlak Konut GYO ihalesiyle kazandığı Başakşehir ve Esenler’deki arsa ihaleleri sonucunda 1 milyar liralık yatırıma imza attı.

156 KONUTLUK ARSA PAYI SATIŞA ÇIKIYOR

Başakşehir’de ikinci projesini hayata geçirmeye hazırlanan Fuzul Topraktan, Başakşehir Ayazma’nın ön talep toplama sürecini başlattı. 20 Temmuz’da yatırımcıları için tanıtım toplantısı düzenleyecek şirket, 156 konutluk arsa payını satışa sunacak.

Başakşehir’de yer alan projede, arsa payı 1 milyon 750 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 19 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek Başakşehir Ayazma projesinde yatırımcılar, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinden yararlanabilecek. 24 aya varan vade seçenekli ödeme planı sunulan projede inşaatın, sözleşme tarihinden 18 ay sonra başlaması planlanıyor.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın tam karşısında yükselecek Başakşehir Ayazma projesi, Başakşehir Çam ve Sakura Devlet Hastanesi, İstoç, Masko, İkitelli OSB ve Mall Of İstanbul AVM gibi konumlara sadece 5 dakikalık mesafede yer alacak.

ORTA VE DAR GELİRLİ VATANDAŞLARA FIRSAT

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fuzul Topraktan Genel Müdürü Aydın Özkan, Türkiye’de konuta erişimin zorlaştığı bir dönemde, yeni bir model geliştirerek bu sorunu aşmak için önemli bir adım attıklarını belirtti.

“Aşamalı Konut Sahibi Olma Sistemi” olarak adlandırdıkları modeli hayata geçirdiklerini kaydeden Özkan, “Herkesin artık çok iyi bildiği gibi konut fiyatlarını belirleyen en önemli unsur arsadır. Arsa maliyetini ne kadar uygun bütçelendirebilirseniz, yatırımcılar da o kadar kolay konuta erişim imkanı elde eder. Biz de bu sistemle orta ve dar gelirli vatandaşlarımıza, kolaylıkla sahip olabilecekleri ve her geçen gün değer kazandıracak bir yatırım fırsatı sunmak istedik.” ifadelerini kullandı.

1200 KONUTUN ARZU GERÇEKLEŞTİ

Özkan, kuruldukları günden bu yana, Başakşehir Ayazma ile 5’inci projelerini hayata geçirmiş olduklarını aktararak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bugüne kadar toplamda 1200 konutun arzını gerçekleştirmiş ve 900 konutun arsa payının satışını sağlamış bulunmaktayız. Kısa zamanda önemli projeler imza atmış olmak, bizim için oldukça büyük bir gurur kaynağı. Bu motivasyonla da ilerleyen zamanda tüm Türkiye’de farklı illerde projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Uygun arazileri bulabilmek için fizibilite çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir