Menu

Heyecanla beklenen projede müjde geldi: Yenişehir konutları kura tarifi açıklandı

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Türk Hava Yolları iş birliğiyle hayata geçirilmesi planlanan Arnavutköy Yenişehir Evleri projesine ilişkin beklenen müjde duyuruldu.

EMLAK KONUT GYO-THY YENİŞEHİR KURASI 4 MAYIS’TA!

İstanbul’da ikamet eden ve özellikle ilk evini alacaklar ile gençleri kapsayan Arnavutköy Yenişehir projesinde kura çekilişinin yapılacağı tarih duyuruldu.

Açıklamaya göre projede ilk kura çekilişi 4 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. Toplamda 461 bin 361 vatandaşın başvuru yaptığı projenin kura çekilişi saat 10:00’da noter huzurunda ve canlı yayında yapılacak.

‘SIFIR ATIK ALTYAPISINA UYGUN’

İlk etapta 2 bin 894 bağımsız birimin kura çekilişinin gerçekleştirileceği projeye ilişkin Emlak Konut GYO Genel Müdürü Cengiz Erdem, bazı değerlendirmelerde bulundu.

Erdem açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“THY ile işbirliği içinde yürüttüğümüz bu projemizi, güvenli yapıların dışında estetik ve yenilikçi dokunuşlarla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılmış olan Sıfır Atık altyapısına sahip modern bir yaşam alanı olarak geliştirdik.

‘YENİ PROJELER DEVAM EDECEK’  

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin de özellikle gençlerin, engelli, şehit ve gazi yakınlarının da konut sahibi olmasını istediği bu projedeki konut sayısı üzerinden engelli vatandaşlarımıza yüzde 5, şehit ve gazi yakınlarına yüzde 5, gençlere de yüzde 20 kontenjan hakkı ayırdık. Kura çekilişini yarından sonra saat 10.00’da Emlak Konut sosyal medya hesaplarından canlı olarak gerçekleştireceğiz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın öncülüğünde Emlak Konut olarak, erişilebilir konut alanında yeni projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

MERAKLA BEKLENEN YENİŞEHİR PROJESİ

Ayrıca diğer bir taraftan söz konusu projenin ilk iki etabı kapsamında 1+1 tipi 43, 2+1 tipi 1851 ve 3+1 tipi 1000 daire mevcut. Peşin alımlarda yüzde 25 indirim yapılacak proje kapsamında, 24-36-48-60 ay vade seçenekleri de bulunuyor.

Başvuru dönemi 2 Haziran 2023 tarihinde sona eren Yenişehir Evleri projesinde meydanlar, etkinlik, bölgesel parklar, spor, sosyal, kültürel yaşam alanları ile dini, eğitim ve sağlık tesislerinin dışında yaya ve bisiklet yollarına da yer veriliyor.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<