Menu

İstanbul ve Ankara için TOKİ’den konut hamlesi

Türkiye’de en çok nüfusun yaşadığı İstanbul ve Ankara illeri için TOKİ tarafından proje geliştirileceği duyuruldu.

Türkiye genelindeki dar ve düşük gelirli vatandaşlar için projeler üreten TOKİ, bu sefer de rotayı İstanbul ile Ankara’ya çevirdi. On milyonlarca insanın ikamet ettiği iki büyükşehir için proje hazırladığını duyuran TOKİ adeta gönülleri fethetti.

FAZLA KONTENJAN ANKARA’YA…

Açıklama kapsamında Ankara’da 193, İstanbul’da da 150 konut inşa edilecek. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ise hızla kolları sıvayarak Haziran ve Temmuz aylarında konutların ihalelerini gerçekleştirecek.

İSTANBUL’DA KÜÇÜKÇEKMECE, ANKARA’DA İSE 3 MAHALLE!

emlakkulisi.com.tr‘deki bilgiye göre Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın merakla beklenen İstanbul Küçükçekmece Safra Mahallesi projesinin ihalesi 30 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00’te, Ankara Nallıhan Nasuhpaşa Mahallesi, Hacıbey Mahallesi ve  Atatürk (Yazı) Mahallesi projelerinin ihalesi ise 28 Haziran 2024 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Ankara’ya yapılacak konutlar

Ankara İli, Nallıhan İlçesi, Hacıbey Mahallesi 84 Adet Konut, Nasuhpaşa Mahallesi 65 Adet Konut ve Atatürk (Yazı) Mahallesi 44 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 28 Haziran 2024 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

İstanbul’a yapılacak konutlar

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi (Güneş Sitesi), Kentsel Dönüşüm Projesi 150 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 30 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir