Menu

Jackson Hinkle kimdir? Hamas-İsrail Savaşıyla gündeme oturdu! Jackson Hinkle ne iş yapıyor, aslen nereli

Jackson Hinkle kimdir? sorusu gündemde. Hamas-İsrail Savaşı sonrasında sosyal medya platformu X’te (eski adıyla Twitter) son derece popüler olan ve gittikçe daha çok fana sahip olan Hinkle, İsrail karşıtı propagandasıyla biliniyor. İsrail ordusunun katlettiği bebek, çocuk ve sivillere karşı kayıtsız kalmayarak tepkisini gösteren Hinkle kısa sürede Türkiye’de milyonlarca taraftar topladı. Bölgeden bilgiler aktarmayı başaran Hinkle bu nedenle güvenilir kaynaklar arasında yer aldı. Peki, Jackson Hinkle ne iş yapıyor, aslen nereli?

Jackson Hinkle kimdir? Jackson Hinkle ne iş yapıyor, aslen nereli? soruları Hamas-İsrail Savaşı’nın patlak vermesinin hemen ardından gündem oldu. Sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) kullanıcıları, kısa sürede popüler olan Filistinli mazlumların sesini duyuran Jackson Hinkle’ı yakın takibe aldı. Aslen ABD vatandaşı ve siyasi yorumcu olan Hinkle, İsrail’in sivillere yönelik hava ve roketli saldırılarına ilişkin sert tepkileriyle adından söz ettirdi. Mazlum ve sivil Filistinlilerin hakkın savunan Hinkle, Türkiye’de de büyük karşılık buldu ve kısa sürede X’te milyonlarca takipçiye ulaştı. Sadece Hamas-İsrail Savaşı değil ülkesindeki birçok siyasi ifşa ile de bilinen Hinkle hakkındaki detaylar araştırılıyor.

JACKSON HİNKLE KİMDİR?

Jackson Hinkle, Amerikalı bir siyasi yorumcu, gazeteci ve aktivisttir. YouTube kanalında güncel olaylar, dış politika ve sol hareket hakkında videolar yayınlamaktadır. Ayrıca The Dive with Jackson Hinkle adlı bir podcast sunmaktadır. Hinkle, 2020 yılında Kaliforniya’nın 49. bölgesinden ABD Temsilciler Meclisi’ne bağımsız aday olarak girmiş, ancak ön seçimde yeterli oyu alamamıştır. Hinkle, Demokratik Sosyalistler Amerika’nın bir üyesidir ve Bernie Sanders, Tulsi Gabbard, Nina Turner gibi ilerici politikacıları desteklemektedir. Hinkle, aynı zamanda Julian Assange, Edward Snowden ve Chelsea Manning gibi ifşaatçıların serbest bırakılması için kampanya yürütmektedir.

Hinkle’ın sosyal medyada 1.4 milyondan fazla takipçisi var.

JACKSON HİNKLE NE İŞ YAPIYOR, ASLEN NERELİ?

Jackson Hinkle ABD’li bir siyasi yorumcu olarak tanınıyor. Gazeteci ve aktivist olan Hinkle, sosyal medyadaki ifşaları ve sert yorumlarıyla tanınıyor. Hinkle özellikle Hamas-İsrail Savaşı sonrasında gündeme oturdu ve Netanyahu yönetiminin soykırımına karşı kullandığı sert ifadelerle büyük bir kitleye sahip oldu. Paylaşımları ve Filistinli mazlum halka yönelik saldırılara karşı duruşuyla dikkatleri üzerine çeken Hinkle Türkiye’de yoğun bir karşılık buldu.

Aslen ABD Miami’li olan Hinkle’ın sosyal medya platformu X’te 1.4 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Kendisini takip eden kitlenin neredeyse yüzde 90’ının organik olduğu bilinen Hinkle’ın bu hesaptan bir gelir elde etmediği düşünülüyor.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir