Menu

KUZEY BORU AŞ KİMİN? Yatırımcıların Yeni Gözdesi: Kuzey Boru Ne İş Yapar?

Her geçen gün yıldızı parlayan Borsa İstanbul’a yeni şirketler gelmeye devam ediyor. Tarihi boyunca ilk defa 8.000 puanı 4 Eylül 2023’te aşan Borsa İstanbul şimdi Kuzey Boru AŞ’nin halka arzına hazırlanıyor. Yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Kuzey Boru hakkındaki bilgiler de merak konusu oldu. Peki Kuzey Boru AŞ. kimin? Kuzey Boru ne iş yapar? Kuzey Boru biyografisi…

Türkiye’nin önde gelen boru üretim şirketlerinden Kuzey Boru halka arz oluyor. Yatırımcıların yeni gözdesi olan Kuzey Boru’nın faaliyet alanları sermayesi ve şirket hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı. Yatırımcılar şirket hakkında bilgi edinmek için arama motorlarında detayları araştırıyor. Türkiye’nin altyapı sistemlerine önemli katkılar sağlayan ve büyük projelerin altına imzasını atan Kuzey Boru AŞ. kimin? Kuzey Boru ne iş yapar? sorularını yanıtı ve dahası haberimizin devamında…

KUZEY BORU AŞ KİMİN?

Kuzey Boru AŞ’nin sahibi Bülent Karaman’dır. Karaman, şirkette kurucu ortak ve genel müdür olarak görev yapmaktadır. Kuzey Boru AŞ, 2001 yılında kurulmuş bir plastik boru üreticisidir. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir.

Kuzey Boru AŞ, plastik boru üretimi yapmaktadır. Şirket, su, kanalizasyon, doğalgaz, yağmur suyu ve drenaj gibi çeşitli uygulamalar için plastik boru ve ek parçalar üretmektedir. Kuzey Boru AŞ, ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği ile tanınmaktadır. Şirket, ürünleriyle Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir.

KUZEY BORU NE İŞ YAPAR?

Şirket, Aksaray’da bulunan fabrikasında üretim yapmaktadır. Fabrika, 100.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur ve son teknoloji makinelerle donatılmıştır. Kuzey Boru AŞ, ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine ihraç etmektedir. Şirketin ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve Japonya bulunmaktadır.

Kuzey Boru AŞ, çevreye duyarlı bir şirkettir. Şirket, üretim sürecinde çevreye zarar vermeyecek teknolojiler kullanmaktadır. Ayrıca, şirket, çevresel sürdürülebilirlik projelerine de destek vermektedir.

  • Şirketin merkezi Aksaray’da bulunmaktadır.
  • Kuzey Boru AŞ, Türkiye’nin en büyük plastik boru üreticilerinden biridir.
  • Şirket, her yıl yaklaşık 200 milyon dolarlık ciro elde etmektedir.
  • Kuzey Boru AŞ, 1000’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.
  • Şirket, ISO 9001:2015 kalite belgesine sahiptir.

Kuzey Boru AŞ, Türkiye’nin altyapısına önemli katkılarda bulunan bir şirkettir. Şirketin ürünleri, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Derleme: emlakpost.com

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir