Menu

Sağlık devinden iflas haberi geldi!

ABD merkezli sağlık kuruluşu Cano Health, 1 milyar dolarlık borcu nedeniyle yaptığı iflas başvurusunun ardından 150 milyon dolarlık taahhüt aldı.

Cano Health (CANO.N), Pazar günü geç saatlerde ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesine Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve borcu azaltmak ve firmanın satışı da dahil olmak üzere potansiyel teklifler almak için bir yeniden yapılandırma destek anlaşması yaptığını söyledi.

Miami merkezli şirketin hisseleri açılıştan önce %50’den fazla düştü.

150 MİLYON DOLARLIK TAAHHÜT ALDI

Birinci basamak sağlayıcısı, mevcut borç verenlerin bir kısmından, devam eden operasyonlarını desteklemek için yeterli likidite sağlaması beklenen, yeni borçlu finansmanı için 150 milyon dolarlık bir taahhüt aldığını söyledi.

Yeniden Yapılanma Destek Anlaşması (RSA) kapsamında Cano Health, yaklaşık 1 milyar dolarlık teminatlı borcu, yeniden düzenlenen kuruluşta yeni borç ve tam özsermaye sahipliği kombinasyonuna dönüştürebileceğini söyledi. Ayrıca Cano, anlaşmanın şirketin veya tüm varlıklarının satışı da dahil olmak üzere ortaklıkların ve potansiyel tekliflerin araştırılmasına izin verdiğini söyledi.

Şirket, 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 290 milyon dolarlık yıllık maliyet düşüşü elde etmeyi ve yeniden yapılandırma sürecinden 2024 yılının ikinci çeyreğinde çıkmayı bekliyor.

Mahkeme dosyasına göre Cano Health, tahmini varlık ve yükümlülükleri 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında listeledi.

Şirket, geçen yıl faaliyetlerini sürdürme kabiliyeti konusunda şüpheleri olduğunu belirtmiş ve iş gücünün %17’sini azaltarak maliyetleri düşüreceğini belirtmişti.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<