Menu

SPK, 2 gayrimenkul yatırım fonu kuruluşuna izin verdi

SPK, 2 gayrimenkul yatırım fonu kuruluşunun faaliyet izni başvurusunu olumlu karşıladı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sümer Faktoring AŞ için 150 milyon lira, Uludağ İçecek Türk AŞ için 2 milyar lira, Ak Faktoring AŞ için 189 milyon 600 bin lira, Fibabanka AŞ için 10 milyar lira, Denizbank AŞ için 2 milyar dolar ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO için 5 milyar dolar değerindeki borçlanma araçlarının ihraç edilmesi taleplerine yeşil ışık yaktı.

BORÇLANMA ARACI İHRACI BAŞVURUSUNA ONAY

SPK ayrıca, Sümer Faktoring AŞ’nin 150 milyon lira, Uludağ İçecek Türk AŞ’nin 2 milyar lira, Ak Faktoring AŞ’nin 189 milyon 600 bin lira, Fibabanka AŞ’nin 10 milyar lira, Denizbank AŞ’nin 2 milyar dolar ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun 5 milyar dolar tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi.

Aynı zamanda, 2 şemsiye fon, 4 girişim sermayesi fonu ve 2 gayrimenkul yatırım fonunun kuruluş ve faaliyet göstermesine izin verilmesine dair başvuruları onayladı.

8 KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

LDR Turizm AŞ’nin hisse senedi piyasasında yapılan işlemlerle ilgili olarak yürütülen inceleme neticesinde, üç kişiye idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Kurul ayrıca, “olivemarkets”, “truvafx”, “liberalfx” ve “bdswiss” adlı internet sitelerinin içerik sağlayıcıları ve bu sitelerle ilişkilendirilen 8 kişi hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

SPK, Türkiye içerisindeki bireylere internet üzerinden yurt dışı kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunan 49 internet sitesinin erişiminin engellenmesi için gerekli yasal adımların atılmasına karar verdi.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir