Menu

TOKİ 36 ildeki konutları satışa çıkardı! 72 ay vade imkanı…

TOKİ 36 ilde 199 konutun satışı için Noter huzurunda müzayede gerçekleştirilecek. Kontu sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar için 72 ve 60 ay vade imkanları sağlanacak.

Cumhurbaşkanlığına bağlı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni bir açık artırmayı duyurdu.

36 İLDEKİ KONUTLAR İÇİN MÜZAYEDE YAPILACAK

Online müzayede usulüyle satışı gerçekleştirilecek olan konutların tamamı 36 ilde bulunuyor. TOKİ, Siirt, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar gibi Anadolu illerinin yanı sıra İstanbul’da da müzayede usulüyle konut satışı gerçekleştirecek.

TOKİ 199 KONUT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Müzayedeye çıkarılacak dairelerin her bütçeye uygunluğu ise dikkati çekti. Açık artırmaya katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin toplantı öncesinde Halk Bankası ya da Ziraat Bankasına katılım teminatı yatırması gerekiyor.

72 AY VADE İMKANI

31 ilde 199 gayrimenkulün müzayedesi gerçekleştirilecek. TOKİ’nin resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre müzayede 31 Mayıs Cuma günü saat 14:00’da gerçekleştirilecek. Satın alımlarda vatandaşlara yüzde 25 peşinat 72 ay vade ve yüzde 15 peşinat 60 ay vade imkanları sağlanacak.

Müzayedeler online olarak gerçekleştirilirken Noter de katılım sağlayacak. Noter’in huzurunda müzayedenin İstanbul ayağı Küçükçekmece TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda, Ankara ayağı ise Çankaya The Green Park Hotel Çukurambar’da gerçekleştirilecek. Müzayede tarihi ve saati iki ilde de 31 Mayıs Cuma saat 14:00 olarak belirlendi.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir