Menu

TOKİ düğmeye bastı! Ankara’da site aidatı fiyatına daire sahibi olma imkanı

Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği projelerle tanınan TOKİ, Ankara’da 2.500 lirayla dar gelirlileri konut sahibi yapacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara’nın Çubuk ilçesinde 2+1 daireleri dar gelirli vatandaşlar için satışa çıkarıyor. Belirli şartları sağlayanların başvuru yapabileceği proje kapsamında ödenecek aylık tutar ise sadece 2.500 lira olacak.

619 BİN TL’YE DAİRE SAHİBİ OLMA FIRSATI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin her bölgesinde yeni konut projeleri inşa etmeye devam ediyor ve düşük taksitlerle, düşük peşinatlarla konut satışları yapıyor. Ankara Çubuk projesinde, 2+1 daireler satışa sunulacak ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu daireleri 619 bin 630 TL fiyatla satışa çıkaracak.

Ankara Çubuk projesi, Aşağıçavundur bölgesinde konumlanıyor ve toplamda 11 adet konut barındırıyor.

TOKİ Ankara’nın Çubuk ilçesinde dar gelirlileri konut sahibi yapacak.

TOKİ ŞARTLARI BELİRLEDİ!

Projeden yararlanmak isteyenler için bazı kriterler bulunuyor. Başvuran kişi ve eşinin Türkiye sınırları içinde herhangi bir konuta sahip olmamaları gerekiyor. Daha önce TOKİ’den konut almamış kişiler başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, başvuran kişinin proje ilinde en az bir yıldır ikamet etmesi veya o ilin nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor.

TOKİ ÇUBUK DAİRE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular, sadece e-Devlet, TOKİ resmi internet sitesi, Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden yapılabiliyor. Çubuk TOKİ projesi kurası 20 Ekim’de çekilecek ve yüzde 40 engelli vatandaşlar da başvuruda bulunabilecekler.

180 AY VADE İMKANI

Ankara Çubuk TOKİ projesinde en düşük konut bedeli 619 bin 630 TL olarak belirlenirken, en yüksek konut bedeli ise 775 bin 414 TL olarak belirlendi. Söz konusu projeden yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Peşinat bedellerinin 154 bin 907lira ile 193 bin 853 lira arasında değiştiği TOKİ Ankara Çubuk projesi için 180 ay vade imkânı sağlanıyor.

TOKİ’nin projesi için vatandaşlara 180 ay vade imkanı sağlanacak.

TOKİ Ankara Çubuk 2023 projesi için ödenecek en düşük peşinat bedeli 2 bin 581 lira olarak belirlenirken, en yüksek peşinat bedeli de 3 bin 230 lira olarak belirlendi. Projede yer alan 2 oda 1 salon konutların brüt alanları 64.71 metrekare net alanları da 48.62 metrekare olarak açıklandı.

Beğen  3
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir