Menu

TOKİ’den yeni kampanya! Peşinatın olanlar yararlanabilecek…

Düşük gelirli vatandaşların konut sahibi olması için projelere imza atan TOKİ, Haziran 2022 öncesinde iş yeri ve konut satın alan vatandaşların faydalanabileceği yeni bir kampanya başlattı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), konut ve iş yeri alıcılarının yoğun talebi üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için bir kampanya başlatıyor. Bu kampanya, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere büyük bir fırsat sunuyor.

YÜZDE 25 İNDİRİM UYGULANACAK

TOKİ’nin bu yıl ikincisini düzenlediği kampanya, 21 Eylül – 19 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği bir dönemi kapsıyor. Kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına %25 oranında bir indirim uygulanacak.

TOKİ'nin inşa ettiği projelerden biri...

TOKİ’nin inşa ettiği projelerden biri…

TÜM İŞ YERİ VE KONUT SAHİPLERİNİ KAPSIYOR!

Ayrıca, bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan vatandaşlar da bu kampanyadan yararlanabilecekler. Borcun tamamını kapatamayanlar için önemli bir imkan sunuluyor: Borç bakiyesinin yüzde 25’ini ödemeleri şartıyla yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler.

Başvuruların son tarihi 19 Ekim 2023 olarak belirlenmiş olup, bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirimden yararlanma imkanı olmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU…

Ancak, indirimden faydalanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. İndirim uygulamasına dahil edilen projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihine kadar aylık taksit ödemelerini düzenli olarak yapmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, geriye dönük taksit ve emlak vergisi borçlarının bulunmaması da şartlar arasındadır.

Son olarak, 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar geri ödeme taksitlerine başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları bu kampanyadan yararlanabilecektir. Taksit sayısı 12 aydan daha az kalanlar ise indirim kampanyasından faydalanma hakkına sahip olmayacaktır.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanma olanağına da sahiptirler.

Kaynak: toki.gov.tr * Derleme: emlakpost.com

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir