Menu

Türkiye dünyada 3’üncü oldu!

Fransız otomobil markası Citröen, dünya genelindeki en büyük üçüncü pazarının Türkiye olduğunu duyurdu.

Citroen Türkiye, 2023 yılında gösterdiği olağanüstü performansla Türkiye’yi Citroen’in global pazarında üçüncü sıraya taşıdı. Genel Müdür Selen Alkım, 2023 satışlarının 63,153 adetle yüzde 119 artış gösterdiğini belirtti, bu durum Türkiye’yi markanın tarihi rekorunu kırdığı en büyük pazarlarından biri yaptı. Ayrıca, Citroen Türkiye hafif ticari araç kategorisinde ‘Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası’ ödülünü kazandı ve bu segmentte 17,758 adetlik satış gerçekleştirdi.

BERLİNGO EN ÇOK SATAN TİCARİ OLDU

Alkım, 2023 yılını ‘Yılın En İtibarlı Binek Otomotiv Markası’ olarak başladıklarını ve bu başarının satış rakamlarıyla kanıtlandığını vurguladı. Ayrıca, C4, C3, C5 Aircross ve C4 X modellerinin segmentlerinde önemli başarılar elde ettiğini, özellikle C4 modelinin 5,804 adetlik satışla kompakt hatchback sınıfında üçüncü sıraya yerleştiğini belirtti. Berlingo modeli de 8,983 adetle hafif ticari araç segmentinde ikinci sıraya yükseldi ve markanın en çok satan ticari modeli oldu. Alkım, 2023 yılı satış hedeflerini aşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve 2024 yılı için de yeni modellerle hazır olduklarını ifade etti.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir