Menu

10 ilde 12 gayrimenkul özelleştiriliyor! Bakanlık devrede

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Resmi Gazete’de yayımladığı duyuruya göre 10 ilde 12 gayrimenkulu satışa çıkararak özelleştirmeye karar verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 ildeki toplam 12 gayrimenkulu satış yöntemiyle özelleştirmeye karar verdi. Bu karar, Resmi Gazete’de yayımlanan bir duyuru ile kamuoyuna açıklandı.

12 İLİN LİSTESİ BELLİ OLDU

Özelleştirme kapsamında satışa çıkarılan taşınmazlar şunlardır: Afyonkarahisar’ın merkezi, Aydın’ın Kuşadası, Bursa’nın Karacabey, Erzurum’un Palandöken, Gaziantep’in Şehitkamil, İstanbul’un Kartal, İzmir’in Konak, Sakarya’nın Arifiye, Tunceli’nin Ovacık ve Yalova’nın merkez ilçelerinde bulunan 12 gayrimenkul.

Geçici teminat bedeli, taşınmazın bulunduğu il ve metrekareye göre değişiklik göstermekle birlikte, 750 bin liradan başlayıp 25 milyon liraya kadar çeşitlenmiştir.

SATIŞLAR “PAZARLIK” USULÜYLE YAPILACAK

İhale süreci, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulüyle düzenlenecek. Devam eden görüşmelere katılanlar arasında açık artırmayla sonuçlandırılacak.

İhaleye gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları, kooperatifler, vakıflar, gayrimenkul yatırım fonları ile taşınmaz edinebilecek dernekler katılabilecek.

Teklif verme tarihleri şu şekildedir:

– Afyonkarahisar ve Bursa Karacabey Canbalı’daki taşınmazlar için: 28 Kasım

– Karacabey’in Kurşunlu, Erzurum’un Palandöken, Tunceli’nin Ovacık ve Gaziantep’in Şehitkamil bölgelerindeki taşınmazlar için: 29 Kasım

– Sakarya’nın Arifiye, İzmir’in Konak, Yalova’nın merkez, Aydın’ın Kuşadası ilçelerindeki taşınmazlar için: 30 Kasım

– İstanbul’un Kartal ilçesindeki taşınmazlar için: 7 Aralık

İhaleye katılacak olan teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alması, her bir taşınmaz için ayrı teklif sunması ve istenilen belgeleri belirtilen adrese son teklif verme tarihinden önce saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi gerekmektedir.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir