Menu

Malaga’da Akdeniz Gayrimenkul Fuarı

İspanya’nın Malaga şehri 16-17-18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan SİMED’e (Akdeniz Emlak Fuar) hazırlanıyor.

Geçen yıldan bu yana yüzde 24 büyüyen fuar alanına 200’ün üzerinde firma ve kuruluş katılıyor. Etkinlik, İspanya’nın önde gelen geliştiricilerini ve emlakçılarını bir araya getiriyor ve başta Akdeniz kıyıları olmak üzere yaklaşık 70 farklı bölgede sadece 90.000 €’dan başlayan fiyatlara sahip hem yeni hem de ikinci el mülkleri içeriyor. Fuarda 11.000’den fazla mülk satışa sunulacak.

Gösteride ayrıca Ansan, Cosurán, Momentum Reim, Neinor Homes ve Urbea gibi geliştiriciler ve ajansların Malaga eyaletindeki gelişmelere ilişkin sunumları ve lansmanları da yer alacak.

TİCARİ KONUT PLATFORMU SİMED

18 Kasım Cumartesi günü, Malaga Tüketiciler Birliği (UCE) tarafından düzenlenen, gelecekteki alıcıları ve onların ev satın alırken karar verme süreçlerini hedefleyen özel içerikli, satın alma halkına odaklanan etkinlikler gerçekleştirilecek.

Simed, satın alma ve kiralama amaçlı birinci ve ikinci el mülk tekliflerini tek bir alanda bir araya getiren ticari bir konut platformudur. Böylece fuar, ziyaretçilere, evlerini yenilemek veya ilgili diğer hizmetlere ihtiyaç duymaları durumunda, yatırım amaçlı birinci veya ikinci ev, tatil evi arayışında farklı seçeneklere erişme olanağı sağlıyor.

ALICILARIN ÇOĞUNLUĞU YABANCI

Malaga ilinde uzun yıllar boyunca lüks mülk alımlarının neredeyse %90’ının yabancılar tarafından yapıldığı görüldü . Malaga, tarihsel olarak İngilizlerin İspanya’da satın almak için en sevdiği destinasyondur. Danışmanlık firması Hiscox, “Brexit’e rağmen, sadece eyalette değil ülkemizde de yabancı alıcıların büyük bir kısmını temsil etmeye devam ettiler” dedi.

Eyalette yabancılar tarafından kapatılan işlemlerin %20’sini temsil eden İngilizlerin arkasında Fransızlar ve Kuzey Avrupalılar (İsveçliler ve Belçikalılar) yer alırken, Almanlar, Avusturyalılar ve Hollandalılar da giderek artıyor.

İSPANYA’DAKİ EN BÜYÜK ORGANİZASYON

‘Yatırım için 1. Kamu-Özel İşbirliği Forumu’ ve ‘Akdeniz Ekseni Toplu Konut Geliştiricileri ve Yöneticileri Uluslararası Toplantısı’ da Simed 2023’ün öne çıkan etkinliklerinden ikisi olacak. İlk durumda, İberian ile birlikte düzenlenen bir forum Mülkiyet, kamu-özel sektör işbirliğini bölgesel düzeyde ekonomik bir harekete geçirici olarak ele alacak ve buna karşılık konut açısından ortaya çıkan zorluklara çözümler sunacak. Bu toplantı İspanya’da düzenlenen türünün tek örneğidir.

Simed programının bir diğer yeniliği ise Endülüs Bölgesel Hükümeti Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı sponsorluğunda ve Avrupa fonlarıyla ortak finanse edilen ‘1. Konut Turizminde Fırsatlar ve Eğilimler Forumu ‘. Turizm ve emlak sektörleri, Endülüs’ün yetenekleri, yeni sakinleri ve yatırımcıları çekmede lider konumunu pekiştirmek için işbirliği yolları aramak üzere bir araya gelecek. Dijital göçebelerin emlak piyasasının yeniden tanımlanmasındaki etkisi de dahil olmak üzere konut turizmiyle ilgili önemli konular üzerinde bir tartışma yaşanacak.

Geliştiricilerin, ajansların ve üst düzey pazarlamacıların ulusal ve uluslararası müşteriler için ikinci ev ürününe odaklandığı bir toplantı olan ‘Prime Homes Zirvesi’nin yeni edisyonunun kutlanmasıyla yatırım ve ikinci evler ön planda olacak . Aedas Homes, AQ Acentor, Exxacon, Gilmar Real Estate, Habitat Inmobiliaria, Inmobiliaria Espacio, Metrovacesa, Neinor Homes, Idiliq, Sotogrande, Suba, Top Gestión, Urbania ve Verde Properties’den teklifleri bir araya getirecek.

Sergi, etkinliğin her günü saat 10.00’dan 19.00’a kadar sürüyor. Profesyonel ve özel ziyaretçilerin tümü ücretsiz olarak girebilir.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir