Menu

Aldar Properties, London Square’i satın aldı!

Çevre düzenleme ve mimari geliştirici olarak bilinen London Square’ın 291 milyon dolara Abu Dhabi merkezli Aldar Properties tarafından satın alındığı öğrenildi.

Abu Dhabi’de listelenen Aldar Properties, Londra merkezli geliştirici London Square’i 1,07 milyar AED (291,4 milyon $) değerinde bir anlaşmayla satın aldı.

Bu işlem, Aldar’ın Mena bölgesi dışındaki ilk satın alımına işaret ediyor.

Abu Dhabi’li geliştirici, London Square’in Londra’nın merkezinde daha büyük birinci sınıf alanlar geliştirmek amacıyla arazi satın alma stratejisini desteklemek için uzmanlığından ve bilançosundan yararlanmayı planlıyor.

Ayrıca, her iki şirketin küresel müşteri ağlarındaki çapraz satıştan yararlanma potansiyeli göz önüne alındığında, işlemin satışları olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Aldar’ın geliştirme satışları 2023’ün ilk dokuz ayında 19,4 milyar AED’ye ulaştı.

Aldar Properties grup CEO’su Talal Al Dhiyebi şunları söyledi: “Yakın zamanda duyurduğumuz uluslararası genişleme stratejimiz, hedef pazarlarımızda kurulu işletim platformlarını satın alma veya onlarla ortaklık kurma fırsatlarını keşfetmeye odaklanıyor.”

“London Square’in satın alınması bölge dışındaki ilk pazar girişimizi temsil ediyor” diye ekledi.

2010 yılındaki kuruluşundan bu yana, London Square’in değeri 2 milyar £’un (2,53 milyar $) üzerinde bir geliştirme hattına sahiptir.

London Square bugüne kadar 3.500’den fazla evi tamamladı ve 425 milyon £ değerinde inşaat halindeki 930 evden oluşan bir boru hattına sahip.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir