Menu

Almanya merkezli emlak devi Project iflasını duyurdu!

Halihazırda devam eden konut projelerinin altında imzası bulunan Almanya Nürnberg merkezli emlak markası Project iflasını açıkladı.

Dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 krizinin ardından patlak veren Rusya Ukrayna Savaşı ülkelerdeki şirketleri batağa sürüklemeye devam ediyor.

SON KURBAN EVERGRANDE İDİ

ABD, İngiltere, Hollanda, Türkiye derken bir iflas haberi de Almanya’dan geldi. Çin’de iflas eden emlak devi Evergrande, alacaklılara karşı ABD’de iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.

ALMAN DEVİ İFLAS ETTİ

Son olarak ise Almanya’nın önde gelen emlak markalarından Project iflasını duyurdu. Art49’un haberine göre Almanya Nürnberg merkezli emlak devi iflas ettiğini açıkladı. Almanya için kritik şirketlerden biri olan Project halihazırda 1.850 daireden oluşan 118 projenin sorumluluğunu üstleniyor.

ARALARINDA TÜRKLER DE VAR

Project Immobilien Group’un inşaat projeleri, Berlin, Potsdam, Hamburg, Düsseldorf, Ren-Main bölgesi ve Münih ve Nürnberg gibi şehirler başta olmak üzere Almanya’nın genelinde devam ediyor.

İflastan zarar görecek olan şirketten satın alım yapan kişlierin aralarında Türkler de dahil olmak üzere zarar göreceği belirtiliyor.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir