Menu

İngiltere’de yeni konutların fiyatı geriledi

Elde edilen veriler kapsamında hazırlanan analizde İngiltere’deki yeni konutların ortalama fiyatı Ağustos ayında yüzde 1,9 geriledi.

İngiltere merkezli online emlak platformu Rightmove, ağustos ayında satışa çıkarılan yeni konutların ortalama fiyatının yüzde 1,9 ortalama azaldığını açıklayarak 364 bin 895 sterline gerilediğini duyurdu.

SON 15 YILIN EN DÜŞÜĞÜNDE

Ülkedeki emlak fiyatlarındaki düşüş son 15 yılın en serti olarak kayıtlara geçti. İngiltere’deki konut satışları yüzde 15 geriledi.

KONUT KİRALARI ARTIŞTA

Satışların düşmesinin aksine konut kiraları artışa geçti. Birleşik Krallık’ta konut kiraları temmuz ayında yıllık bazda yüzde 5,3 yükseldiği bildirilmişti. Ulusal İstatistik Ofisinden (ONS), kiraların bu dönemde yüzde 5,2, Galler’de yüzde 6,5 ve İskoçya’da da yüzde 5,7 artış göstermişti.

Londra, Yorkshire, West Mindlands ve Humber yüzde 5,5 ile konut fiyatlarındaki en yüksek artışın kaydedildiği bölgeler olmuştu.

Derleme: emlakpost.com – Mücahit Dere

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<