Menu

BAYDÖNER KİMİN? Baydöner Sahibi Kim? Baydöner Sahibi Nereli?

Türkiye’de 2009 yılından bu yana çok sayıda şubesiyle hizmet veren Baydöner, sürekli gündemde ve adından söz ettiriyor. Kısa sürede başarı yakalayan ve milyonlarca müşteri sayısına ulaşabilen Baydöner, kaliteli hizmetinin yanı sıra ekonomik başarısıyla da adeta parmak ısırtıyor. Böyle olunca da vatandaşlar ve iş dünyasındaki çok sayıda isim Baydöner hakkındaki bilgileri araştırıyor. Peki, Baydöner kimin? Baydöner sahibi kim? Baydöner sahibi nereli?

Baydöner kimin? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 2000’li yıllarda yiyecek-içecek sektörüne hızlı giriş yapan Baydöner, gelecek süreçte ise Borsa İstanbul’la adı anılmaya başlandı. Kırmızı et, beyaz et ve patates kızartmasıyla da adı anılan ve sektörde nam yapan Baydöner, çok beğeniliyor. Hizmet sektöründeki başarısını 2009 yılından bu yana katlayan ve giderek parmak ısırtan başarılar elde eden Baydöner, tecrübesini farklı sektörlere de aktarıyor. Fast food zinciri olan dev marka, adından söz ettirmeye de devam ediyor. Peki, Baydöner sahibi kim? Baydöner sahibi nereli? Detaylar haberimizde…

BAYDÖNER KİMİN?

Baydöner Levent Yılmaz’ın. Baydöner sahibi Google.com’da yer alan bilgiye göre Levent Yılmaz’ındır. Levent Yılmaz markayı 2009 yılında kurmuştur. Türkiye’deki çok sayıda ilde şubesi bulunan Baydöner’in uluslararası hizmetleri de devam ediyor.

BAYDÖNER SAHİBİ KİM?

Baydöner’in sahibi Levent Yılmaz, 1968 yılında Van Erciş’te doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini memleketinde tamamlayan Yılmaz Ege Üniversitesi Eczacılık Bölümü’nü bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde işletme bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Kurumsal yapıya kavuşan Baydöner’in Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz 54 yaşındadır. Yılmaz, Ebru Yılmaz ile evlidir.

BAYDÖNER SAHİBİ NERELİ?

Baydöner dönerin sahibi Levent Yılmaz aslen Van Ercişli’dir.

VAN’IN NESİ MEŞHURDUR?

Van mutfağı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van iline özgü zengin ve lezzetli yemekler içerir. Bu mutfağın temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Balık Ekmek (Balık Tava): Van Gölü’nün zengin balık çeşitliliğinden faydalanılarak hazırlanan ve ekmek arasında servis edilen lezzetli bir yemektir. Genellikle palamut, alabalık veya sazan gibi türler tercih edilir.
  • Van Kahvaltısı: Van kahvaltısı, bölgeye özgü taze peynirler, bal, kaymak, tereyağı, çeşitli zeytin çeşitleri, patates püresi (çort), otlu peynir (otlu peynir helvası) gibi malzemelerle zenginleştirilmiş bir kahvaltı çeşididir.
  • İskenderun: Kırmızı mercimekle yapılan ve çeşitli baharatlarla lezzetlendirilen bir çorbadır. Soğuk kış günlerinde sıkça tercih edilir.
  • Heşin Aşı (Kıymalı Ekşili Aş): Kıyma, bulgur ve ekşinin harmanlanmasıyla oluşturulan ve ekşili yapısıyla öne çıkan bir çorbadır.
  • Kavut: Kavut, buğdayın kavrulup öğütülmesiyle elde edilen bir besindir. Genellikle kahvaltılarda ve tatlılarda kullanılır.
  • Mücver (Ermeni Mücveri): Kabak, soğan, un ve baharatlarla yapılan kızartılmış bir hamur yemeğidir.
  • Keskek: Buğday, et ve tavuk etinin haşlanarak dövülmesi ve yoğrulmasıyla elde edilen geleneksel bir yemektir. Özellikle düğünlerde ve özel günlerde pişirilir.
  • Dibal (Uygur Mantarı) Yemeği: Van Gölü kıyısındaki Dibal adasında yetişen özel bir mantar türü olan dibal mantarıyla yapılan yemektir.
  • Saç Tava: Et, sebze ve baharatların sacda pişirilmesiyle oluşturulan bir yemektir.
  • Kavurma: Koyun veya dana etinin yağsız olarak kavrulmasıyla yapılan bir yemektir.

Van mutfağı, zengin ve benzersiz malzemelerin kullanıldığı, lezzetli ve doyurucu yemeklerle tanınır.

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir