Menu

AHMET GÜLŞEN KİMDİR? KGM’de Üst Düzey Atama: Ahmet Gülşen Hangi Okulu Bitirdi? Ahmet Gülşen Yaşı Kaç, Nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete’deki karara göre Karayolları Genel Müdürlüğü’ne (KGM) Ahmet Gülşen atandı. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararın ardından vatandaşlar yeni detaylara vakıf olmak için arama motorunda konuyu araştırmaya başladı. Ahmet Gülşen hakkındaki bilgiler ile biyografisi çokça merak edildi. Peki, Ahmet Gülşen kimdir? Ahmet Gülşen hangi okulu bitirdi? Ahmet Gülşen yaşı kaç, nereli? İşte detaylar…

Ahmet Gülşen kimdir? Ahmet Gülşen hangi okulu bitirdi? Ahmet Gülşen yaşı kaç, nereli? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Resmi Gazete’deki kararı görenler bir dönem Samsun Yol Yapımı Başmühendisliği ve Erzurum Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerini yapan Ahmet Gülşen hakkındaki bilgileri araştırıyor. Kariyerinde başarılı işlere imza atan ve yıldızını kısa sürede parlatan Gülşen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) görevine atandı. Görevlendirildiği projeleri başarıyla noktalayan ve kısa sürede dikkat çeken isimler arasında yer alan Ahmet Gülşen hakkındaki bilgileri haberimizde derledik. İşte detaylar…

AHMET GÜLŞEN KİMDİR?

Resmi Gazete’deki kararla KGM Genel Müdürü olan Ahmet Gülşen 1973 Kırşehir doğumludur. Kariyeri süresince birçok projede imzası bulunan ve böylece adını duyurmayı başaran Gülşen, biyografisiyle dikkati çekiyor. Gülşen Samsun Yol Yapımı Başmühendisliği ve Erzurum Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi.

Gülşen’in imzasının bulunduğu projeler şöyle:

  • Elazığ – Harput yolu yapım projesi
  • Elazığ Sivrice yolu yapım projesi
  • Elazığ – Havalimanı yolu yapım projesi
  • Elazığ – Bingöl Yolu BSK projesi 

AHMET GÜLŞEN HANGİ OKULU BİTİRDİ?

2016 yılından bu yana Elazığ’da görevini sürdüren Gülşen’in mühendislik mezunu olduğu biliniyor.

AHMET GÜLŞEN YAŞI KAÇ, NERELİ?

Ahmet Gülşen 1973 doğumlu ve 50 yaşındadır. Ahmet Gülşen aslen Kırşehirlidir.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ NELER?

Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye’de karayolu altyapısının planlanması, tasarlanması, yapımı, bakımı ve yönetimi gibi konularla ilgilenen bir devlet kurumudur. Karayolu ağındaki gelişmeleri izler, karayolu projelerini yönetir ve uygular, yolların bakım ve onarımını gerçekleştirir ve trafik güvenliğini artırmak için çeşitli önlemler alır.

Genel Müdürlük, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki karayolu projelerini planlar, koordine eder ve denetler. Bu projeler, otoyollar, devlet yolları, köprüler, viyadükler, tüneller ve diğer karayolu altyapıları olabilir. Ayrıca trafik akışını düzenlemek, trafik kazalarını önlemek ve yolların daha güvenli hale getirilmesini sağlamak amacıyla trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri ve diğer trafik yönetimi önlemleri de alırlar.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin karayolu altyapısının sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde geliştirilmesini sağlamak amacıyla çalışır. Bu çerçevede, yol standartlarını yükseltmek, modern teknolojileri kullanmak, çevre dostu projeleri teşvik etmek gibi hedefleri vardır.

Kaynak: yenisafak.com

Derleme: emlakpost.com – Mücahit DERE

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir