Menu

Calido Maris Hotel sahibi kim? Calido Maris Otel sahibi Durmuş Kahvecioğlu kimdir?

Türkiye’nin önde gelen ve köklü otellerinden Calido Maris hotel her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yerini alıyor. Kaliteli hizmet anlayışı ve lüks donatıları sayesinde tam bir cazibe merkezi olan Calido Maris Hotel hakkındaki detaylar da araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Müşteriler bu denli büyük bir başarının arkasındaki ismi merak ediyor. Peki, Calido Maris Hotel sahibi kim? Calido Maris Otel sahibi Durmuş Kahvecioğlu kimdir?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan ve her yıl özellikle yaz aylarında çok sayıda turist ağırlayan Calido Maris Hotel’in sahibi merak konusu. Kaliteli ve müşteri memnuniyeti yüksek olan otelin başarı hikayesinin arkasındaki isim de araştırılıyor. Hotelde konaklama fırsatı bulan vatandaşlar otel sahibinin adını soyadını ve hakkındaki bilgileri araştırıyor. Peki, Calido Maris Hotel sahibi kim? Calido Maris Otel sahibi Durmuş Kahvecioğlu kimdir? Detaylar haberimizde…

CALİDO MARİS HOTEL SAHİBİ KİM?

Calido Maris Hotel sahibi Durmuş Kahvecioğlu’dur. Calido Maris Oteli, 1997 yılında hizmete açıldı. Otel, Antalya’nın Çenger bölgesinde yer almaktadır. 5 yıldızlı bir otel olan Calido Maris, her şey dahil konseptte hizmet vermektedir.

Kahvecioğlu, Calido Maris Oteli dışında başka turizm tesisleri de işletiyordu. Bu tesisler arasında Manavgat’ta yer alan Sun Village Hotel ve Club Sun Village Hotel de bulunuyordu.

CALİDO MARİS OTEL SAHİBİ DURMUŞ KAHVECİOĞLU KİMDİR?

Calido Maris Oteli’nin sahibi, 2023 yılında vefat eden M. Durmuş Kahvecioğlu’dur. 1940 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğan Kahvecioğlu, ilkokul eğitimini Manavgat’ta tamamladıktan sonra lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Kahvecioğlu, iş hayatına 1960 yılında babasının yanında başladı. 1970 yılında ise kendi inşaat şirketini kurdu. Şirketi, Antalya ve Manavgat’ta birçok inşaat projesini hayata geçirdi. Bu projeler arasında Calido Maris Oteli de yer almaktadır.

Kahvecioğlu, 2023 yılında 83 yaşında vefat etti. Ölümünden sonra Calido Maris Oteli’nin işletmesi, oğlu Mustafa Kahvecioğlu’na geçti. Mustafa Kahvecioğlu, babasının vizyonunu sürdürerek Calido Maris Oteli’ni Antalya’nın en önemli turizm tesislerinden biri haline getirmeyi hedefliyor.

M. Durmuş Kahvecioğlu, Antalya turizminin önemli isimlerinden biriydi. İş hayatındaki başarıları ve sosyal sorumluluk projeleri ile tanınıyordu.

Kahvecioğlu, iş hayatına 1960 yılında babasının yanında başladı. Babası, Manavgat’ta bir inşaat firmasına sahipti. Kahvecioğlu, burada ilk inşaat deneyimlerini kazandı.

1970 yılında ise kendi inşaat şirketini kurdu. Şirketi, Antalya ve Manavgat’ta birçok inşaat projesini hayata geçirdi. Bu projeler arasında konut projeleri, otel projeleri ve alışveriş merkezleri de bulunuyordu.

Kahvecioğlu’nun en önemli projelerinden biri, 1997 yılında hizmete açılan Calido Maris Oteli’dir. 5 yıldızlı bir otel olan Calido Maris, Antalya’nın en önemli turizm tesislerinden biridir. Otel, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Kahvecioğlu, turizm sektörünün yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyordu. Manavgat’ta bir vakıf kurarak, ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim ve sağlık desteği sağladı.

Kahvecioğlu, 2023 yılında 83 yaşında vefat etti. Ölümünden sonra Calido Maris Oteli’nin işletmesi, oğlu Mustafa Kahvecioğlu’na geçti. Mustafa Kahvecioğlu, babasının vizyonunu sürdürerek Calido Maris Oteli’ni Antalya’nın en önemli turizm tesislerinden biri haline getirmeyi hedefliyor.

Kahvecioğlu’nun sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekler arasında, Manavgat’ta bir okul yaptırmak ve bir hastanenin yenilenmesine katkıda bulunmak yer almaktadır.

Calido Maris Oteli, Antalya’nın en büyük ve en modern otellerinden biridir. Otel, 1.000’den fazla odası, 10’dan fazla restoranı ve barı, 3 adet havuzu ve 1 adet spa merkezi ile misafirlerine hizmet vermektedir.

CALİDO MARİS OTELE NASIL GİDİLİR?

Calido Maris Oteli, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Otel, Çenger bölgesinde, Akdeniz kıyısında bulunmaktadır.

Otobüsle

Calido Maris Oteli’ne otobüsle gitmek için, Antalya Otogarı’ndan kalkan Manavgat otobüslerine binebilirsiniz. Otobüs yolculuğu yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Otobüs terminalinden, Calido Maris Oteli’ne giden dolmuşlara binerek otele ulaşabilirsiniz.

Taksi ile

Calido Maris Oteli’ne taksi ile gitmek, en hızlı ve konforlu seçenektir. Antalya Otogarı’ndan taksi ile otele gitmek yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Kendi aracınızla

Calido Maris Oteli’ne kendi aracınızla gitmek için, Antalya-Manavgat yolunu takip etmeniz gerekmektedir. Yolculuk yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Otel’in konumu için Google Maps’i kullanabilirsiniz.

Otel’in adres ve iletişim bilgileri:

Calido Maris Hotel

Çenger Mahallesi, 07600 Manavgat/Antalya

Telefon: +90 242 746 60 00

Faks: +90 242 746 60 01

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir