Menu

EMLAK KONUT KİMİN? Emlak Konut Sahibi Kim? Emlak Konut Projeleri Neler?

Türkiye’nin önde gelen emlak şirketlerinden Emlak Konut, ülkenin dört bir yanındaki projeleriyle adından söz ettiriyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde faaliyetlerini sürdüren Emlak Konut, kentsel dönüşüm projeleriyle biliniyor. Türkiye’deki faaliyetlerine 1953 yılında başlayan ve iz bırakan projelere imza atan Emlak Konut’un sahibinin kim olduğu ve güncel projeleri merak ediliyor. Peki Emlak Konut kimin? Emlak Konut sahibi kim? Emlak Konut projeleri neler? Tüm detaylar haberimizin devamında…

Birbirinden kaliteli ve depreme dayanıklı inşaat projeleriyle vatandaşların ilgisini çekmeyi başaran Emlak Konut, meydana gelen depremlerin ardından daha çok konuşuluyor. Özellikle Istanbul genelindeki konut ve iş yeri projeleriyle adından söz ettirmeyi başaran Emlak Konut, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın da desteğiyle adeta yıldızını parlattı. Uygun ve hesaplı fiyatlarla kaliteli konutları vatandaşlar için inşa eden ve hizmete sunan Emlak Konut, gayrimenkul sektöründeki özel firmalarla da iş birliği yapıyor. Böylece inşaat tecrübesini de paylaşan Emlak Konut geleceğin yıldızı olmaya devam ediyor. Hal böyle olurken vatandaşlar Emlak Konut kimin? Emlak Konut sahibi kim? Emlak Konut projeleri neler? sorularına yanıt arıyor…

EMLAK KONUT KİMİN?

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut’un yüzde 50,6 oranındaki hissesinin yüzde 49’u Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı olan TOKİ’nin eline bulunuyor. Emlak Konut projelerini Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla yürütmektedir. Dolayısıyla devlet destekli TOKİ’ye bağlı olan kurumun herhangi bir patronu bulunmuyor.

EMLAK KONUT SAHİBİ KİM?

emlakkonut.com.tr sitesinde yer alan hakkımızda kısmındaki bilgilere göre Emlak Konut 1953 yılında kentleşme faaliyetlerine öncülük etmesi ve yaşam kalitesini yükseltecek faaliyetlerde bulunmak için kuruldu. Bu motto ile yola çıkan marka inşaat alanında köklü başarılara imza attı. İnsan yaşamına dokunmayı başaran Emlak Konut, sektöre getirilen yeniliklerin öncüsü oldu. Planlı kentleşmenin öncüsü olan Emlak Konut, 2002 yılında gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü.

Emlak Konut 2003 yılından bu yana 216 projenin ihalesini gerçekleştirerek 163.000 bağımsız bölümünün yapılmasını sağlamış olacak. Kurum 2010 yılında ilk halka arzla birlikte en büyük 5 arz arasında yer aldı ve 2013 yılındaki ikincil halka arzda son 5 yılda Avrupa’da gayrimenkul alanında yapılan en büyük halka arzlardan biri oldu.

EMLAK KONUT PROJELERİ NELER?

emlakkonut.com.tr’de yer alan güncel projeler şöyle:

  • Burgazkent
  • Dreamcity Çerkezköy
  • Ergene Vadisi
  • Yıldıznet
  • Selimpaşa Emlak Konutları
  • Kent Plus Mimar Sinan

EMLAK KONUT GÜNCEL PROJELER İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’de çok sayıda ilde proje yürüten Emlak Konut’un tüm projeleri resmi sitede bulunuyor.

Kaynak: emlakkonut.com.tr

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir