Menu

ESENYURT ANKET SONUÇLARI 2024 | Esenyurt 2024 yerel seçim ankette kim önde?

Esenyurt anket sonuçları 2024 konusu milyonlarca vatandaşın yaşadığı Türkiye’nin en kalabalık ilçesinde popüler oldu. Vatandaşlar sandık başına gitmeden önce İstanbul’un en kalabalık ilçesi Esenyurt’ta anketlerde hangi adayın önde olduğunu merak ediyor. Bu kapsamda da Esenyurt 2024 anket sonuçları sürekli araştırılıyor. Peki, Esenyurt 2024 yerel seçim ankette kim önde? İşte detaylar…

Esenyurt anket sonuçları 2024 konusu ile Esenyurt 2024 yerel seçim ankette kim önde? sorusu gündemde. 31 Mart Pazar günü Türkiye genelinden milyonlarca seçmenin katılarak belediyeleri kimin tayin edeceğine karar vereceği seçim yaklaşıyor. Bu süreçte en çok dikkatleri çeken ise kozmopolit ve kalabalık bir ilçe olan Esenyurt oldu. En fazla sığınmacının ve farklı ırkın bir arada yaşadığı Esenyurt’ta rüzgar hangi adaydan yana esiyor merak ediliyor. Başı Cumhur İttifakı’nın adayı Hamit Öncü’nün çektiği ve CHP’nin de favori adayı olan Ahmet Özer arasındaki yarış derinleşiyor. Böylece seçmenler de sürekli anket sonuçlarını araştırıyor. işte detaylar…

ESENYURT ANKET SONUÇLARI 2024

Esenyurt’ta milyonlarca vatandaşı ilgilendiren anket sonuçları geldi. İlk sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın adayı Hamit Öncü yüzde 39,7 oy oranına sahip. CHP’nin adayı Ahmet Özer ise DEM (HDP) ittifakına rağmen yüzde 35,2’de kaldı. Kararsız seçmen sayısının ise yüzde 15,4 olduğu görüldü.

Söz konusu anket 1900 kişinin katılımıyla Esenyurt’ta gerçekleştirildi. Hamit Öncü’nün açık ara önde götürdüğü yarışta özellikle bir Esenyurtlu olduğu için avantajlı olduğu belirtiliyor. Bu noktada CHP’li seçmen ve partililerin de moral bozukluğu yaşadığı biliniyor. Konuya ilişkin parti içerisinden de olumsuz seslerin yükseldiği kulislerde konuşuluyor.

ESENYURT 2024 YEREL SEÇİM ANKETTE KİM ÖNDE?

Esenyurt 2024 yerel seçim anketlerine göre Cumhur İttifakı adayı Hamit Öncü yarışı önde götürüyor. CHP cephesinden de HDP çıkışlı bir aday olan Ahmet Özer’in özellikle Alevi kökenli vatandaşları rahatsız ettiği belirtiliyor. Seçmenin tepkisini çeken Özer adımının, Esenyurtlular’ın komşusu ve eski eğitimci olan Hamit Öncü’nün şansını artırdığı da konuşulan diğer detaylar arasında…

ORC şirketi tarafından yapılan anketin sonuçları ise şöyle:

ORC anket şirketi tarafından hazırlanan 31 Mart 2024 Esenyurt seçim anketi sonuçları.

ESENYURT 2024 YEREL SEÇİMLER ADAYLARI

31 Mart 2024 Pazar günü düzenlenecek yerel seçimlerde Esenyurt’ta yarışacak adayların tam listesi ise şu şekilde:

Hamit Öncü (Cumhur İttifakı)

Ahmet Özer (CHP)

Erdoğan Horasan (Bağımsız)

Fedai Şirin (Bağımsız)

Şerefettin Taşkulak (Bağımsız)

Mert Muhammed Çekici (Bağımsız)

Muharrem Yıldız (İYİ Parti)

Tanju Karakuş (Memleket Partisi)

İpek Süt (DSP)

Ahmet Fatih Hatunoğlu (Yeniden Refah Partisi)

Osman Serkan Düz (TKP)

Yüksek Dayı (ABP)

Emin Taşkan (Zafer Partisi)

Yüksek Akgül (BTP)

Münir Eren (Gelecek Partisi)

Turan Yılmaz (EMEP)

Erkan Demir (HÜDA-PAR)

Eylem Münüklü (Adalet Birlik Partisi)

Zakir Erdinç (Millet Partisi)

Serhat Doğru (Milli Yol Partisi)

Ali Emrah Gürbüz (DEVA)

Mehmet Faruk Ertekin (Saadet Partisi)

Mehmet Kürşat Bozkurt (Vatan Partisi)

31 MART 2019 ESENYURT YEREL SEÇİM SONUÇLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Esenyurt’u ise Millet İttifakı’nın adayı Kemal Deniz Bozkurt kazanmıştı. 2019 yerel seçim sonuçları ise şu şekilde:

(CHP) Kemal Deniz Bozkurt yüzde 51,55

(AK Parti) Azmi Ekinci yüzde 45,93

(Saadet Partisi) Hasan Kara yüzde 0,99

(BBP) Yusuf İvgen yüzde 0,64

(DSP) İpek Süt yüzde 0,3

(DP) Ali Atmaca yüzde 0,23

Toplamda 55 bin 619 kayıtlı seçmenin bulunduğu Esenyurt’ta 456 bin 8 kişi sandık başına giderek oy kullandı. Söz konusu oylardan 440 bin 614’ü geçerli sayıldı. Böylece CHP’nin adayı Kemal Deniz Bozkurt uzun bir AK Parti belediyecilik döneminin ardından CHP’li olarak yönetime gelmiş oldu.

CHP’nin belediye başkan adaylığı yarışında HDP ile ittifak yaptığı seçimlerde belediye meclis üyeliğinde çoğunluğu ise AK Parti elde etmişti.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<