Menu

Gazi Konut para iadesi nasıl yapılır? Kaybedenler ücret iadesi bekliyor! Gaziantep Gazi Konut para iadesi ne zaman yapılacak?

Gazi Konut para iadesi nasıl yapılır? Gaziantep’te binlerce vatandaşın başvuru yaptığı Gazi Konut Güneyşehir kura süreci sona erdi ve hak sahipleri belirlendi. Konut sahibi olmaya hak kazananlar hızlı bir şekilde işlemlere başlarken kaybedenler de başvuru iadesini geri almaya başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çekilişleri tamamlanan Güneyşehir konutlarının teslimatları da en kısa sürede başlayacak. Peki, Gaziantep Gazi Konut para iadesi ne zaman yapılacak?

Gazi Konut para iadesi nasıl yapılır? Gaziantep Gazi Konut para iadesi ne zaman yapılacak? sorularına yanıt aranıyor. Gaziantep’te büyük umutlarla kura çekilişi yapılan 14 bin konut için gerekli başvurularda bulunan vatandaşlar arasından kurayı kaybedenler başvuru ücreti iadesi için kolları sıvadı. Gerekli makamlara başvuru ücreti iadesi için talepte bulunan vatandaşlar iadelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Güneyşehir 14 bin Konut Projesinin ikinci etabı için gerçekleştirilen kura çekilişinde hak sahipleri de belirlenmişti. Şimdi ise hak sahipleri arasında yer almayanlar başvuru ücreti iadesini nasıl alacağını araştırıyor. Detayları sizler için derledik…

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa süreci devam eden Gazi Konut projesi

GAZİ KONUT PARA İADESİ NASIL YAPILIR?

Gazi Konut’tan satın alınan bir konut için başvuru sahibinin cayma hakkı varsa, para iadesi yapılabilir. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde Gazi Konut’a yazılı bildirimde bulunulması gerekir.

Cayma bildirimi, iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta yoluyla yapılabilir. Bildirimde, başvuru sahibinin adı, soyadı, TC kimlik numarası, başvuru yapılan konut projesi ve daire numarası, başvuru tarihi ve cayma nedeni belirtilmelidir.

Cayma bildiriminin Gazi Konut’a ulaşmasından itibaren en geç 10 gün içinde, başvuru sahibinin ödediği toplam bedel ve ALICI’yı borç altına sokan belgeler kendisine iade edilir. Malın iade alınması ise 20 gün içinde tamamlanır.

Gazi Konut para iadesi için gerekli belgeler şunlardır:

  • Cayma bildirimi
  • Başvuru sahibinin kimlik belgesi
  • Başvuru yapılan konut projesi ve daire numarası
  • Başvuru tarihi
  • Banka hesap numarası (iadenin banka hesabına yapılması durumunda)

Gazi Konut para iadesi için başvuru, Gazi Konut’un resmi internet sitesi üzerinden yapılabilir. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvurularda, başvuru sahibinin e-posta adresine para iadesine ilişkin bilgilendirme gönderilir.

Gazi Konut para iadesi ile ilgili detaylı bilgi için Gazi Konut’un resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya Gazi Konut’un müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Gazikonut Para İadesi İşlem Süresi

Gazi Konut para iadesi işlemleri, başvurunun Gazi Konut’a ulaşmasından itibaren en geç 10 gün içinde tamamlanır. Bu süre içinde başvuru sahibinin ödediği toplam bedel ve ALICI’yı borç altına sokan belgeler kendisine iade edilir. Malın iade alınması ise 20 gün içinde tamamlanır.

Gazikonut Para İadesi Sorunu

Gazi Konut para iadesi ile ilgili sorun yaşayan başvuru sahipleri, Gazi Konut’un müşteri hizmetlerini arayabilir veya Gazi Konut’un resmi internet sitesinde yer alan “İletişim” bölümünden başvuru yapabilirler.

Gazi Konut projesi tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmek için gün sayıyor.

GAZİANTEP GAZİ KONUT PARA İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Gazi Konut resmi internet sitesi üzerinde yayımlanan açıklamada başvuru ücreti iadesine ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Kura sonucunda asil ve yedek listelerinde adı bulunmayan başvuru sahipleri, başvuru bedellerinin iadesini talep etmeleri halinde, 30 Ekim 2023 tarihinden itibaren ödeme yaptıkları kartlara iadeleri gerçekleştirilecektir.

Kura çekilişi sonucunda, 2+1 tipi konutlar için 102 adet ve 3+1 konutlar için 97 adet yedek hak sahibi belirlenecektir. Asil hak sahipleri tarafından sözleşme imzalanmaması durumunda, kalan konutlar için İdare tarafından belirlenen sözleşme imzalama programı çerçevesinde, kura çekilişinde saptanan sıraya göre yedek hak sahipleriyle Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanacaktır.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir