Menu

Tureks Turunç Madencilik kimin? SPK’nın kapısını çaldı! Tureks Turunç Madencilik ne iş yapar?

Tureks Turunç Madencilik kimin? sorusu Borsa İstanbul için kapıları çalan halka arzla merak konusu oldu. Türkiye’nin önde gelen madencilik şirketlerinden Tureks, madencilik sektöründeki tecrübesini borsaya aktaracak. Halka arz tarihi henüz belli olmayan fakat Kasım ayında talep toplaması beklenen madencilik devi hakkındaki detaylar merak konusu oldu. İşte, Tureks Turunç Madencilik ne iş yapar? Sorusunun yanıtı ve detaylar…

Tureks Turunç Madencilik kimin? Tureks Turunç Madencilik ne iş yapar? soruları borsa yatırımcılarının gündemine oturdu. 27 Ekim Cuma günü halka arzı netleşen ve Kasım ayıyla birlikte talep toplaması beklenen Tureks Turunç Madencilik hakkındaki bilgiler de merak konusu oldu. Yatırımcılar hisselerini satın almadan önce Tureks’in sahibi ve serveti hakkındaki detayları araştırıyor.

TUREKS TURUNÇ MADENCİLİK KİMİN?

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., Türkiye’nin önde gelen mermer üreticilerinden biridir. Şirket, 1982 yılında kurulmuş olup, mermer ocakları, fabrikaları ve ihracat ofisleri ile faaliyet göstermektedir. Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş.’nin sahibi ve yönetim kurulu başkanı Sayın Mehmet Turunç’tur. Sayın Turunç, mermer sektörüne büyük katkıları olan bir iş insanı olarak tanınmaktadır. Şirket, kaliteli ürünleri, yenilikçi tasarımları ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile sektörde öncü bir konuma sahiptir.

Tureks Turunç Madencilik’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç

TUREKS TURUNÇ MADENCİLİK NE İŞ YAPAR?

Tureks Turunç Madencilik, Türkiye’nin önde gelen maden şirketlerinden biridir. Şirket, mermer, granit, traverten, oniks ve diğer doğal taşların üretimi, işlenmesi ve ihracatı konusunda uzmanlaşmıştır. Tureks Turunç Madencilik, yüksek kaliteli ürünler sunmak için modern teknoloji ve ekipman kullanmaktadır. Şirketin vizyonu, doğal taş sektöründe lider bir marka olmak ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

TUREKS MADENCİLİK SERVETİ NE KADAR?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur, çünkü şirketin gelirleri ve giderleri sürekli değişmektedir. Ancak, bazı tahminlere göre, Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş. 2023 yılında yaklaşık 2 milyar TL’lik bir ciroya sahip olmuştur. Şirketin ana faaliyet alanı, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki maden ocaklarının işletilmesi ve maden ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı pazarlara satılmasıdır. Şirket, kaliteli hizmet anlayışı, yenilikçi teknolojileri ve çevreye duyarlı yaklaşımı ile sektörde öncü bir konumda bulunmaktadır. Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş., aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine de önem vermektedir. Şirket, eğitim, sağlık, kültür, sanat ve spor alanlarında desteklediği birçok kurum ve etkinliğe katkıda bulunmaktadır.

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir