Menu

Gurbetçi Türk’ün 975 euro taksitle aldığı ev tartışma konusu oldu!

Almanya’da gurbetçi Türk vatandaşının peşinat vermeden 975 euro taksitle ev satın alması sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Türkiye’de konut fiyatları her geçen gün artarken, Almanya’ya 3 yıl önce taşınan bir Türk ailesinin, hiç peşinatsız aylık 975 Euro taksitle, 180 bin Euro’ya 2 katlı ev satın alması sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu durum, Türkiye’deki yüksek konut fiyatları nedeniyle ev sahibi olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan pek çok kişinin dikkatini çekti.

METREKARE FİYATI 25 BİN TL

Endeksa tarafından açıklanan resmi verilere göre, Türkiye genelinde ortalama konut fiyatı 3 milyon 264 bin 430 lira olarak belirlendi. Mart ayında satılan konutların ise ortalama metrekare fiyatı 25 bin 111 TL oldu. Bu veriler, Türkiye’deki konut piyasasındaki artışın devam ettiğini gösteriyor.

Sosyal medya kullanıcısı tarafından ortaya atılan iddiaya göre gurbetçi Türk aile Almanya’da peşinatsız 975 euro taksitle 180 bin euroya ev satın aldı. Paylaşıma yanıt verenlerin çoğunluğu durumun kurgu olduğunu söyledi.

O paylaşıma verilen bazı yanıtlar:

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<