Menu

Kanada’da emlak piyasası Temmuz ayına göre daha canlı!

Yüksek enflasyon ve ekonomik krizle boğuşan Kanada’da konut satışları Temmuz ayına oranla artış kaydetti.

Kanada’nın British Columbia emlak piyasası Temmuz ayına oranda artış kaydetti. Temmuz ayında bölgede 112 müstakil evin satıldığı bu rakamın bir önceki aya oranla aynı seviyede olduğu bir önceki yılın aynı döneminde ise yüzde 28 düşüş yaşandığı görüldü.

Bu düşüşe rağmen emlak piyasasında istikrar sağlandığı gözlemlendi. Mis-Island’daki müstakil evlerin aktif listelemesinde bir önceki yıla göre yüzde 27 artış kaydedildi. Bu sınırlı stok, satılan ev sayısının bir daha düşük olmasına yol açmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

MÜŞTERİLERE UYGUN FİYATLI SEÇENEKLER

Nanaimo’da müstakil bir evin ortalama fiyatı temmuz ayında 834.365 dolardı; bu da hem önceki aya hem de yıla kıyasla %5’lik bir düşüşe işaret ediyor. Ortalama fiyattaki bu düşüş, alıcıların piyasada daha uygun fiyatlı seçenekler bulabildiğini gösteriyor.

Nanaimo gibi rekabetçi bir emlak piyasasında, alıcıların ve satıcıların profesyonel bir emlakçının rehberliğine başvurması çok önemlidir. Emlakçılar pazar eğilimleri hakkında derinlemesine bilgiye sahiptir ve hızla değişen ortamda yön bulma konusunda değerli tavsiyeler sağlayabilirler.

Emlak piyasasında gezinmek, piyasa koşulları, fiyatlandırma ve stok seviyeleri de dahil olmak üzere tüm faktörlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini gerektirir. Bir Emlakçının yardımıyla bireyler bilinçli kararlar alabilir ve avantajlı anlaşmalar yapabilirler.

Kaynak: claytoncountyregister.com

Derleme: emlakpost.com * Mücahit Dere *

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir