Menu

Karadağ ekonomisi gayrimenkul yatırımlarının gözdesi oldu!

Karadağ’da şirket kurumu, yatırım danışmanlığı, oturum ve gayrimenkul alım-satım hizmetleri veren Karadağ Group Kurucusu Çınar Şahin, Türkiye’deki yatırımcıların ilgisinin bu ülkeye kaydığına dikkati çekti.

Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Karadağ’ın gayrimenkul sektörünün uluslararası yatırımcılar sayesinde canlandığının altını çizen Şahin, ülkenin 295 kilometrelik sahil şeridi, Karadağ’ı sadece turistlerin değil aynı zamanda gayrimenkul yatırımcılarının da tercih ettiği bir destinasyon haline getirdiğini söyledi.

İstikrarlı ekonomisi ve stratejik konumu sayesinde Karadağ’ın emlak pazarının gelecekte daha da büyüyeceğini öngördüklerinin altını çizen Şahin, ülkenin gayrimenkul piyasasını değerlendirerek yatırımcılar için avantajlarını dile getirerek, 2023 yılının Karadağ’ın emlak yatırım yapmak için en uygun zamanı olduğunun altını çizdi.

Şahin, Karadağ’ın birkaç gün içerisinde tamamlanabilen kayıt süreci, yabancı ve yerli yatırımcıların aynı koşullara tabi tutulması, düşük kurumlar vergisi oranları genç ve dinamik iş gücünün bulunduğu çalışma ortamı istikrarlı ekonomiden kaynaklanan güvenli iş ortamı ve Karadağ’ı önemli Avrupa ülkelerine bağlayan altyapısının yer aldığını belirtti.

“ŞİRKET KURMAK İSTEYENLERE BÜYÜK AVANTAJ”

Karadağ hükümetinin uluslararası gayrimenkul yatırımcıları teşvik ederek ilgiyi desteklediğinin altını çizen Şahin şu ifadeleri kullandı:

“Karadağ hükümeti, emlak piyasasını iyileştirmek adına yatırımları teşvik eden politikalar uyguluyor. Tüm yabancı yatırımcılar, yerel yatırımcılarla aynı devlet teşviklerinden yararlanabiliyor. Bu da yatırımcıların pazara girmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca, hükümet uluslararası yatırımcılara mülk haklarını güvence altına alan destekler sunuyor. Gerekli şartların yerine getirilmesi halinde de yabancılara oturum izni dahi veriyor. Ayrıca bölgenin ekonomik koşullarından yararlanmak için şirket kurmak isteyenlere de birçok avantaj sunuyor.

OTURUM KARTI ÜZERİNDEN SCHENGEN VE ABD VİZESİ

Karadağ’da şirket kurmak, birçok Avrupa ülkesine göre daha kolay. Bu bölgede şirket kuracak yatırımcının Karadağ’da yaşaması zorunlu değil. Aynı zamanda fatura kesme, dükkan açma gibi mecburiyetleri de yok. Yatırımcılar, oturum kartı üzerinden çok kolay bir şekilde Schengen ve ABD vizesi de alabiliyor.

“HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Karadağ’da şirket kurulumu, yatırım danışmanlığı, oturum ve gayrimenkul alım – satımı gibi hizmetler sunuyoruz. Şu anda Karadağ ve Türkiye’deki 5 ofisimizde toplam 25 çalışanımız ve bin 600’den fazla müşterimiz var. Türk yatırımcılara Karadağ’da gayrimenkul satışı yaparak yerel pazarın avantajlarından yararlanmalarını tavsiye ediyorum. Karadağ, hem tatil hem de yatırım için kusursuz bir ülke. Türkiye’deki yatırımcılara burada kendilerine uygun bir gayrimenkul bulmaları için her türlü desteği vermeye hazırız.”

Beğen  4
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<