Menu

Karmod deprem bölgesindeki prefabrik okulu hizmete açtı!

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesinde 13 derslikli okul binası inşa eden Karmod, süreci 32 günde noktaladı.

Türkiye’de on milyonlarca insanın hayatını etkileyen ve asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaraları sarma çalışmaları devam ediyor.

Deprem bölgesinde 13 derslikli okul binası inşa eden Karmod, 32 günde projeyi tamamlayarak kullanılabilir hale getirdi.

OKUL HİZMETE BAŞLADI

Prefabrik yapı sektörünün markası Karmod tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta inşa edilen okul, Özel Adil Dursun Fen ve Anadolu Lisesi adıyla hizmet vermeye başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, güvenli ve uzun ömürlü prefabrik yapılarıyla eğitimin ihtiyacı olan okul binalarını çok kısa zamanda teslim edebildiklerini vurguladı.

Karmod’dan afet bölgesine prefabrik okul

‘DEPREM KONUTLARININ ÜRETİMİNE ÖNCELİK VERDİK’

Yüceer, depremin ilk günlerinden itibaren bölgede deprem konutları ve yeni ticari alanlarla birlikte okul ve cami gibi yapıların inşasında aktif rol aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

‘Deprem sonrası çok sayıda yıkımın oluştuğu bölgede ülke olarak çok hızlı aksiyon alabildik. İhtiyaçların kısa zamanda karşılanarak yaraların hızla sarılmasında kuşkusuz prefabrik yapı sektörümüzün güçlü konumunun katkısı büyük oldu. Biz firma olarak ilk olarak konteyner ve prefabrik deprem konutlarının üretimine öncelik verdik. Sonrasında bölgede ticaretin yeniden canlanması için ticari binalar inşa ettik.

Yeni eğitim döneminin başlamasına yakın dönemde de okul bina projelerini gerçekleştirmeye başladık. Kahramanmaraş Özel Adil Dursun Fen ve Anadolu Lisesi de bu projeler arasında. 698 metrekare büyüklükteki 13 derslikli okulu fabrika ön üretimi sonrası 6 tırla bölgeye taşıyarak 24 günde tesisatlar dahil kurulumunu tamamladık. 8 günde de boya işçiliğini yaparak 32 gün sonunda okulu eğitimin hizmetine kazandırdık.’

Beğen  3
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir