Menu

SPK’dan 2 şirkete onay! Halka arz olacaklar

İki şirket daha Borsa İstanbul’da yatırımcıların taleplerini toplamak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli onayları aldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bülteni yayımlandı. Bültene göre TAB Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 130 lira ve Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ 15,78 liradan halka arz olacak.

KURUL TEKLİFLERİ ONADI

Kurul, Borsa İstanbul‘da halka arz olması için gerekli onayları alan şirketlerin yanı sıra BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımı için 36 milyon 525 bin lira, Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik AŞ’nin bedelli sermaye artırımı için 42 milyon 500 bin lira ve Kron Teknoloji AŞ’nin bedelli sermaye artırımı için 42 milyon 805 bin 539 lira tekliflerini onayladı. Ayrıca, SASA Polyester Sanayi AŞ’nin tahsisli sermaye artırımı için 23 milyon 111 bin 684 lira tutarındaki teklifi de onaylandı.

SPK’dan TAB Gıda’nın halka arzına onay

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 750 milyon lira, Volkswagen Doğuş Finansman AŞ’nin 500 milyon lira, Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 500 milyon lira, İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 2 milyar lira, Enerjisa Enerji AŞ’nin 15 milyar lira, Alnus Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 100 milyon lira, Palgaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 750 milyon lira, Fiba Faktoring AŞ’nin 325 milyon lira, Ford Otomotiv Sanayi AŞ’nin 8 milyar lira, AG Anadolu Grubu Holding AŞ’nin 2 milyar 500 milyon lira ve D Yatırım Bankası AŞ’nin 1 milyar 240 milyon liralık borçlanma aracı tahsisi başvurusu, Kurul tarafından onaylandı.

Vera Konsept GYO da SPK’dan onay alan şirketlerden bir diğeri.

5 İSİME PARA CEZASI VERİLDİ!

Kurul aynı zamanda Halk Varlık Kiralama AŞ’nin 4 milyar lira, Emlak Katılım Varlık Kiralama AŞ’nin 20 milyar lira, Nurol Varlık Kiralama AŞ’nin 60 milyon lira ve Değer Varlık Kiralama AŞ’nin 400 milyon liralık Yönetim Sözleşmesine Dayalı Kira Sertifikası tahsisini onaylarken, Faik Ulutaş’a 872 bin 282 lira ile Ahmet Kestek, Mustafa Felekoğlu, İlyas Kaykal ve Yekda Aydoğmuş’a 69 bin 783 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Beğen  4
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir