Menu

Malatya Doğanşehir’de 350 konut ay sonuna kadar teslim edilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya Doğanşehir’de inşası devam eden 350 afet konutu Ocak ayı sonunda hak sahiplerine teslim edilecek.

Türkiye’de 2023 yılı Şubat ayında yaşanan korkutucu doğal afetin ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) bölgedeki faaliyetleri sürüyor.

Toplamda 11 ilde görülen depremin ardından en çok yıkımın yaşandığı illerden biri olan Malatya’da da deprem konutları hızla yükseliyor.

350 KONUT TESLİM GÜNÜN BEKLİYOR

Çadırlarda ve konteynırlarda yaşamak zorunda kalan vatandaşları bir an önce konutlara almak için canla başla çalışan TOKİ, Doğanşehir ilçesindeki 350 afet konutunu Ocak ayı sonuna kadar afetzedelere teslim edeceğini duyurdu.

Doğanşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, dış cephe işlemleri yapılan, kapı, pencere ve mutfak dolapları takılan afet konutları, çevre düzenlemesinin ardından ocak ayı sonunda hak sahiplerine teslim edilecek.

Malatya Doğanşehir’de afetzede vatandaşlar için inşa edilen TOKİ konutları.

KONUTLAR AY SONU TESLİM EDİLECEK

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, ilçede yapılan konutlardan 350’sinin bu ayın sonunda hak sahiplerine teslim edileceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“6 Şubat depreminde büyük yıkıma uğrayan ilçemizde vatandaşlarımızın bir an önce evleriyle buluşması için TOKİ tarafından 1676 konut planlanmış olup, 350 konut, teslim süresi 1 ay gecikmeli olarak inşallah ocak ayı sonunda tamamlanacaktır. Bu 350 konutumuzun bulunduğu alanda sokak iyileştirmeleri, asfalt çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra çevre düzenlemesi, ağaçlandırma çalışmaları, çocuk oyun grupları, spor aletleri ve tesisler yapılmakta ve çok ciddi bir yaşam alanı oluşmaktadır. Evlerin içerisinde dolaplarıyla çok ciddi malzeme kullanılarak inşallah bu binalarımızın teslim tarihine yaklaşmış bulunmaktayız. Bunun yanı sıra diğer etaplarımızda belirli tarihlerde teslim edilecektir. Devletimiz çok ciddi çalışıyor. Cumhurbaşkanımız deprem bölgelerine çok ciddi önem verdiği gibi Doğanşehir ilçemize de önem vermektedir.”

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir