Menu

MEHDİ YARRAHİ KİMDİR? İran’da gözaltına alındı | Yarrahi ne demek, ne anlama geliyor?

Mehdi Yarrahi kimdir? Yarrahi ne demek, ne anlama geliyor? soruları İslam dini ve toplum değerlerini hedef aldığı nedeniyle gözaltına alınan pop sanatçısının ardından gündem oldu. İran’da söylediği bir şarkıyla başörtüsü yaşadığını hedef alan 41 yaşındaki şarkıcı Mehdi Yarrahi, dikkat çeken ismiyle de gündem oldu.

İran’da yaşanan bir gözaltı haberi gündem oldu. İranlı popçu ülkedeki başörtüsü zorunluluğuna tepki göstermek için söylediği şarkının ardından tepkileri üzerine çekti. Sosyal medyada linç yiyen sanatçı daha sonra güvenlik ekiplerinin operasyonuyla da gözaltın alındı. Olaya ilişkin en çok dikkat çeken gelişme ise protesto ve gözaltı işleminin haricinde şarkıcının ismi oldu. Böylece Mehdi Yarrahi kimdir? Yarrahi ne demek, ne anlama geliyor? soruları gündeme oturdu.

MEHDİ YARRAHİ KİMDİR?

Mehdi Yarrahi İranlı sanatçıdır. Yarrahi 41 yaşında ve İran yönetimi muhalifi olarak biliniyor. Yarrahi sadece İran’daki yönetimin değil aynı zaman İslam dinin de muhalifi… Ülkede çıkan haberlerde Yarrahi başörtüsü zorunluluğunu protesto ederek halkı galeyana getirmişti.

Protestonun ardından ise İran güvenlik güçleri şarkıcıyı gözaltına almıştı.

YARRAHİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

Yarrahi kelime anlamının ne olduğu bilinmiyor. İran’da saygı gören anlamına gelse de Türkçe bir karşılığı bulunmuyor.

Derleme: emlakpost.com

Beğen  2
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir