Menu

MELİSSA BARRERA KİMDİR? Ünlü yıldıza İsrail şoku! Melissa Barrera oynadığı filmler hangileri?

Melissa Barrera kimdir? Bir döneme damga vuran Çığlık (Scream) filmi kadrosunda yer alan güzel oyuncu, gelecek aylarda yayımlanması planlanan Çığlık 7 kadrosundan çıkarıldı. İsrail ile Hamas arasında devam eden savaşa ilişkin Filistin’e desteğini gösterdiği için eleştirilerin hedefi haline getirilen Barrera’ya öte yandan da ciddi destek geldi. Barrera hakkındaki bilgiler de merakla araştırılmaya başlandı. Peki, Melissa Barrera oynadığı filmler hangileri?

Melissa Barrera kimdir? Melissa Barrera oynadığı filmler hangileri? soruları gündemde. Bir döneme damga vuran ve on milyonlarca film severin hayranı olduğu Çığlık filminin başrol oyuncularından Melissa Barrera, Gazze’de yaşananlara sessiz kalamayarak Filistin’e desteğini belirtti. Bu nedenle eleştiri ve itibar suikastının hedefi olan Barrera, yönetmen tarafından Çığlık 7 filminin kadrosundan çıkarıldı. Güzel oyuncuya tepkiler geldiği kadar destekler de geldi. On milyonlarca kişi Barrera için sosyal medyada destek kampanyası başlattı. Öte yandan ünlü isim hakkındaki detaylar da sürekli araştırılmaya başlandı.

Güzel oyuncu Melissa Barrera aslen Meksikalıdır.

MELİSSA BARRERA KİMDİR?

Melissa Barrera, 4 Temmuz 1990 tarihinde Meksika’nın Monterrey şehrinde doğdu. Oyunculuk kariyerine Meksika’da televizyon şovları ile başladı. 2017 yılında ABD’ye yerleşti; Starz kanalının dizisi Vida’da Lyn karakterini canlandırdı ve bu rolün ardından müzikal film In the Heights (Tepelerde) (2021) filminde başrol oynayarak dikkatleri üzerine çekti.

Barrera, Tepelerde filmindeki performansıyla eleştirmenlerden övgü aldı ve En İyi Kadın Oyuncu Saturn Ödülü’ne aday gösterildi. 2022 yılında ise popüler korku serisi Çığlık’ın devam filmi olan Çığlık 5’te Sam Carpenter karakterini canlandırdı.

Barrera, aynı zamanda bir şarkıcıdır. 2021 yılında Tepelerde filminin soundtrack albümü için “Pa’lante” ve “Dos Oruguitas” şarkılarını seslendirdi.

Ünlü oyuncunun Çığlık filminde sergilediği performans geniş yankı uyandırmıştı.

Melissa Barrera’nın filmografisi şu şekildedir:

  • Un día más (2012)
  • Club de Cuervos (2015-2019)
  • Vida (2018-2020)
  • In the Heights (Tepelerde) (2021)
  • Çığlık 5 (2022)
  • All the World Is Sleeping (2023)
  • The Collaboration (2023)

Melissa Barrera, 2019 yılında Paco Zazueta ile evlendi.

MELİSSA BARRERA OYNADIĞI FİLMLER HANGİLERİ?

Melissa Barrera, Meksikalı aktris ve şarkıcıdır. 2011 yılından beri oyunculuk yapmaktadır. Ağırlıklı olarak televizyon dizilerinde rol almıştır. En bilinen rolleri arasında Siempre tuya Acapulco, Tanto amor, Club de Cuervos ve Vida dizilerindeki karakterler bulunmaktadır. Ayrıca In the Heights, Çığlık ve Carmen gibi sinema filmlerinde de oynamıştır. Melissa Barrera’nın oynadığı filmler şunlardır:

– Çığlık 7 (2023): Gizem, korku ve gerilim türündeki bu filmde, Barrera, yeni bir seri katilin hedefi olan bir grup gencin arasında yer alan Sam Carpenter adlı bir karakteri canlandırmaktadır. (Barrera Filistin’e verdiği destek nedeniyle bu filmin oyuncu kadrosundan çıkarıldı)

İnsanlık namına Filistin’e verdiği destek Barrera’yı adeta hedefe oturttu.

– Carmen (2022): Avustralya ve Fransa ortak yapımı olan bu filmde, Barrera, ünlü opera eseri Carmen’in uyarlaması olan bir müzikalde başrol oynamaktadır.

– Çığlık (2022): Gizem, korku ve gerilim türündeki bu filmde, Barrera, yeni bir seri katilin hedefi olan bir grup gencin arasında yer alan Sam Carpenter adlı bir karakteri canlandırmaktadır.

– Bed Rest (2022): Korku türündeki bu filmde, Barrera, hamileliği sırasında yatak istirahatine alınan ve evinde tuhaf olaylar yaşayan bir kadını oynamaktadır.

– Keep Breathing (2022): Aksiyon türündeki bu filmde, Barrera, bir uçak kazasından kurtulan ve hayatta kalmak için mücadele eden bir grup insanın arasında yer alan bir karakteri canlandırmaktadır.

– Tepelerde (2021): Dram ve romantik türündeki bu filmde, Barrera, Washington Heights adlı New York mahallesinde yaşayan ve hayallerinin peşinden giden Latin Amerikalı gençlerin hikayesini anlatan bir müzikalde Vanessa adlı bir karakteri oynamaktadır.

– All the World Is Sleeping (2021): Dram türündeki bu filmde, Barrera, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele eden ve çocuğunu geri almak için çabalayan bir kadını canlandırmaktadır.

ÇIĞLIK FİLMİNİN YÖNETMENİ KİM?

Çığlık filminin yönetmeni, 1996 yılında çekilen ilk filmde Wes Craven, 2022 yılında çekilen beşinci filmde Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’tir.

Wes Craven, 2015 yılında hayatını kaybettiğinden dolayı, Çığlık 5’in yönetmenliği Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’e verilmiştir. Bettinelli-Olpin ve Gillett, daha öncede V/H/S (2012), Southbound (2015) ve Ready or Not (2019) gibi korku filmlerini yönetmişlerdir.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir