Menu

Milyarder Steve Wynn küçük sarayı satışta!

ABD’li kumarhane milyarderi Steve Wynn’in Beverly Hills’deki evi satışa çıkarıldı. Wynn’in, malikanenin etiket fiyatına 10 milyon dolar indirim yaptığı belirtildi.

Kumarhane zengini Steve Wynn’in de misyonu Beverly Hills, California’daki 11 yatak odalı, 13,5 banyolu mülkü satışa çıkarıldı.

Wynn, 27.000 metrekarelik rezidansı 2015 yılında yaklaşık 48 milyon dolara satın aldı ve ardından Ocak 2021’de 110 milyon dolara satışa sundu . Daha sonra hisseleri artırdı ve yer bir ay boyunca piyasada kaldıktan sonra fiyatı 115 milyon dolara çıkardı. Ama orada durmadı. Nisan 2021’de talebi 125 milyon dolara çıkardı.

FİYATI 65 MİLYON DOLARA GERİLEDİ

Bu zirveden bu yana fiyat istikrarlı bir düşüş eğilimi gösterdi ve yakın zamanda 65 milyon dolara indi.

Saygın Benedict Kanyonu semtindeki bu çarpıcı mülkte üstün lüks ve mahremiyet bir arada. Rezidans güvenli, kapılı ve uzun bir araba yolunun sonunda yer almaktadır. Güzel, doğal çevre muhteşem bitkilere, yemyeşil çimlere ve yüksek çitlere sahiptir.

Wynn, satın aldığında mevcut yapıya yaklaşık 8.000 metrekarelik bir alan ekledi ve sonuçta iki katlı girişi, devasa bir oturma odası, yemek alanı, ev ofisi ve kendi barı olan bir aile odası olan görkemli bir mülk ortaya çıktı. Ana yatak odasında iki gömme dolap ve çift banyo bulunmaktadır. Diğer iç mekan olanakları arasında asansör, şarap mahzeni, sinema salonu, ev spor salonu ve masaj odası bulunmaktadır.

MALİKANE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Ayrıca bu devasa mülkün sorunsuz çalışmasını sağlamakla görevli personel için yatak odaları ve mutfağın yanı sıra tam donanımlı bir mutfağa sahip bir misafirhane de bulunmaktadır.

Dış mekan avantajları lüks bir butik oteldekilere benzer. Bir kulvarlı havuz, havuz evi, tenis kortu, tenis pavyonu, açık hava mutfağı ve açık havada yemek yiyebileceğiniz düzinelerce kişinin oturabileceği oda bulunmaktadır.

Wynn, onlarca yıl boyunca The Mirage, The Bellagio ve Wynn Las Vegas gibi üst düzey tatil köyleri ve kumarhanelerin geliştirilmesiyle Las Vegas’ı sonsuza dek değiştirdi.

Daha yakın zamanlarda Cumhuriyetçi Ulusal Komite’nin mali başkanlığını kısa süreliğine yaptı. Ancak cinsel taciz iddiaları, bir yıldan kısa bir süre sonra görevden istifa etmesine neden oldu. Kendisinin reddettiği bu suçlamalar Nevada’nın kumar komisyonu tarafından pek hoş karşılanmadı. Teşkilat geçen yıl Wynn’e 10 milyon dolar para cezası verdi ve onu eyaletin kumar endüstrisinden men etti.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir