Menu

Örümceklerin eve girmesi nasıl önlenir? Örümceklerden kurtulmanın yolları nedir?

Örümcek ve ağ sorunu hemen hemen her evde mevcuttur. Ev hanımları fırça, bez, havlu gibi ev eşyaları sayesinde örümcekleri temizliyor. Fakat süreklilik haline gelen bu durum can sıkıntısına neden olabiliyor. Bu nedenle evinize örümceklerin girmesini engellemelisiniz. Peki, Örümceklerin eve girmesi nasıl önlenir? Örümceklerden kurtulmanın yolları nedir?

Örümceklerin eve girmesi nasıl önlenir? Örümceklerden kurtulmanın yolları nedir? örümcekler özellikle yaz aylarında çekilmez olabiliyor. Özellikle evlerin duvar köşelerinde çok sayıda ağ yapan örümcekler hijyen ve temizlik konusunda sorun oluşturabiliyor. Bu durum da ev hanımlarının canını sıkıyor.

ÖRÜMCEKLERİN EVE GİRMESİ NASIL ÖNLENİR?

Sonbaharda festivaller, fuarlar, futbol ve kabak aromalı ikramlar için heyecanlanan pek çok insan var. Dışarıdaki sıcaklıklar serinledikçe, yakında bu sandaletleri sonbahar botlarıyla değiştirmeye başlayacaksınız – ve aynı zamanda örümcekler yuva yapacak bir yer bulmak için evinizi arıyor olabilir.

Örümcekler diğer böcekleri yiyerek faydalı olsalar da, alanımı bir tanesiyle paylaşmak bana göre değil. Peter Parker, Marvel serisinde radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldığında   muhteşem Örümcek Adam’a dönüştü; bu süper güçlere ve kuvvete sahip olmayı ancak hayal edebiliriz.

Sonbahar kesinlikle örümcek sezonunun başlangıcıdır ve dairenizin içinde veya yakınında bir örümcek akını fark ettiyseniz korkmayın çünkü bunları ortadan kaldırmanın basit ve kolay yolları vardır. Örümcek istilasına yakalanmış olabileceğinizi düşünüyorsanız, evinizin profesyonelce bakımını yapabilmesi için mülk yöneticinizi hemen arayın.

Örümcekler yılın bu zamanında daha aktiftirler ve genellikle diğer avcılardan (sizin gibi) uzakta yuva yaparlar. Banyo, mutfak gibi nemli alanları tercih ederler, ayrıca alçak ve yüksek köşelerde de bulunabilirler.

Uzun lafın kısası örümcekler yiyecek arıyor. İçeride nasıl ilerledikleri iki şekilde belirlenebilir; ilki havalandırma deliklerinden, pencerelerdeki açıklıklardan ve kapı çerçevelerindeki boşluklardan daha belirgindir. Temel olarak, bir açıklığın olduğu her yer potansiyel bir giriş noktasıdır. Verandanızı güzelleştirmek için dış mekan bitkileri bulunduruyor musunuz  ? Bitkiler dış mekanlara büyük katkılar sağlar, ancak aynı zamanda bu canlıları geçici olarak barındırabilirler ve evinizde bir açıklık gördüklerinde giderler. Otostop, onların taşınmanın diğer yoludur. Örümcekler, depolama biriminden veya garajdan içeriye taşıdığınız kutuların ve ekipmanların üzerinde saklanır.

ÖRÜMCEKLERDEN KURTULMANIN YOLLARI NEDİR?

Örümceklerin evinizi mütevazi meskenleri haline getirmelerini engellemenin en iyi yolu,   besin kaynaklarını azaltmaktır. Böcekler yiyecek kırıntılarından etkilenir ve örümcekler de böcekleri yer; bu nedenle dairenizi haşerelerden uzak tutmak için düzenli olarak süpürdüğünüzden ve süpürdüğünüzden emin olun. Bitkileriniz varsa onları giriş noktalarından ve pencerelerden uzaklaştırın.

Pencerelerin veya kapıların yakınında herhangi bir açıklık fark ettiniz mi? Boşlukları kalafatla kapatmak veya belediye bakım görevlisinin aşınmış hava sıyırmalarını onarmasını sağlamak, dışarıya ait olan her şeyin açık havada kalmasına yardımcı olacaktır. Örümceklerin ağ kurduğu ve ürediği bilinen noktaların yakınına böcek ilacı uygulamak isteyebilirsiniz.

Neyse ki örümcek sezonu kısa (tipik olarak eylülden ekim başına kadar) – ve çok yakında kış geldiğinde zararlılarla uğraşmak zorunda kalmayacağız!

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir