Menu

Resimde diğerlerinden farklı olan kalemi bulabilir misiniz? Sadece 10 saniyeniz var!

Optik illüzyonlar kişisel gelişim için oldukça önemlidir. Sürekli optik yanılsama çözmek sizi sorunlar karşısında da hızlı karar almaya sevk eder. Ayrıca IQ testler sayesinde sorunları algılama kabiliyetiniz de gelişir.

Optik yanılsama testleri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Hemen hemen herkes rutin olarak günde 1 tane optik illüzyon ya da IQ test çözüyor. Bu testleri çözenler ise sorunlar karşısında daha analitik düşündüğünü ve hızlı kararlar alabildiğini söylüyor. Ayrıca IQ testler ayrıntıları görme konusunda da algılama kabiliyetimizi geliştirir. Öyleyse hazırsanız sizler için bir IQ test derledik…

10 saniyede farklı olan kalemi görebilecek misiniz?

FARKLI KALEMİ GÖRMEK İÇİN 10 SANİYENİZ VAR

Yukarıda yer alan görselde çok sayıda kalem var ve hepsi de birbirine benziyor. Ama biri hariç… Kalemlerin arasında diğerlerinden farklı olan kalemi görüp IQ seviyenizi ispat edebilecek misiniz? Öyleyse 10 saniyelik geri sayım başladı…

10…

9…

8…

3…

2…

1…

Süreniz sona erdi…

İŞTE SONUÇ

Diğerlerinden farklı olan kalemi kolaylıkla görebilmeniz için sizler için işaretledik:

Diğerlerinden farklı olan kalem soldan üçüncü sırada duruyordu.

OPTİK İLLÜZYON NEDİR?

Günümüzde optik bulmacalar sosyal medyada çok yaygın ve iş onları çözmeye geldiğinde insanlar kafalarını kaşıyor. Beyninize biraz egzersiz yaptırarak düzenli olarak optik yanılsama uygulamaları yapmanın, odaklanma ve ayrıntıları gözlemleme yeteneğinizi geliştirmek gibi önemli avantajları vardır.

Ek olarak, daha bilgili bir zekanın gelişmesine yardımcı olur. Bulmacalar, sanat eserleri, zeka oyunları ve görsel illüzyonların tümü optik illüzyon örnekleridir.

Kaynak: fresherslive.com

Derleme: emlakpost.com

Beğen  1
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir