Menu

Restoran zinciri 99 şubesini kapattı! Gümbür gümbür iflas geliyor…

ABD’de yaşanan zorlu ekonomik süreç nedeniyle Red Lobster’ın ülkedeki 99 şubesini aniden kapattığı ve 27 eyalette restoranların kapandığını duyurdu.

Küresel ekonomik kriz sadece ülkemizde değil birçok Avrupa ülkesi ve ABD’de de etkisini gösterdi.

52 LOKASYON İÇİN AÇIK ARTIRMA

Restoran tasfiye müzayedelerini yöneten Tagex Brands, ABC News’e Red Lobster’ın yakın zamanda kapanacak 52 lokasyondaki ürünleri açık artırmaya çıkarmak için kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi.

İFLAS BAŞVRUSUNDA BULUNACAK

Popüler deniz ürünleri restoranı zinciri, geçen ay borçlarını konsolide etmek için 11. Fasıl’ı incelemeye başladı. Wall Street Journal Salı günü, konuya aşina kaynaklara göre şirketin “gelecek hafta gibi erken bir zamanda” iflas başvurusunda bulunmasının beklendiğini bildirdi.

Karar, büyük bir yatırımcının Red Lobster’ın başarısız “Ultimate Endless Shrimp” promosyonunu restoran zincirine milyonlarca zarara mal olmakla suçlamasından birkaç ay sonra geldi.

Red Lobster’ın Tayland merkezli eski yatırımcısı Thai Union Group, geçen yılki kazanç açıklaması sırasında, menü promosyonunun üçüncü çeyrekte 11 milyon dolardan fazla faaliyet kaybına katkıda bulunduğunu paylaştı.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<