Menu

RÖNESANS GAYRİMENKUL SAHİBİ KİM (TÜRK MÜ)? Gözler onun üzerinde: Rönesans serveti ne kadar?

Rönesans Gayrimenkul sahibi kim (Türk mü)? sorusu sürekli araştırılan konuların başında geliyor. Türkiye’de öncü ve lüks yapıların altında imzası bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. SPK’dan aldığı onayın ardından halka arz edileceğini duyurmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Böylece yatırımcılar ve referans niteliğindeki projeleri görenler şirket hakkındaki bilgileri araştırıyor. Peki, Rönesans serveti ne kadar?

Rönesans Gayrimenkul sahibi kim (Türk mü)? Rönesans serveti ne kadar? soruları konuyu araştıranların gündeminde. Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul markası olan Rönesans, halka arz ile yatırımcıların ilgi odağı olmuştu. Büyük ve dikkat çeken yapılarla tanınan gayrimenkul devi vatandaşların dikkatini çekiyor. 30 yıldır sektörde faaliyet gösteren Rönesans Gayrimenkul, inşa ettiği 12 alışveriş merkeziyle de biliniyor. Şirket hakkındaki detaylı bilgiler haberimizin devamında…

RÖNESANS GAYRİMENKUL SAHİBİ KİM (TÜRK MÜ)?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGY), Rönesans Holding’e bağlı ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Rönesans Holding’in 30 yıllık inşaat deneyimi ile gayrimenkul sektöründeki 22 yıllık tecrübesini birleştirerek, geniş bir inşaat alanına ve kiralama alanına sahip projeler geliştirmektedir. Şirket, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi yatırımcısı olarak tanınmakta ve portföyünde mevcut durumda faaliyette olan 12 alışveriş merkezi, 4 ofis binası, konutlar ve geliştirilmekte olan arsalar bulunmaktadır.

Rönesans Holding, 1993 yılında kurulmuş bir Türk inşaat ve yatırım şirketidir ve ana faaliyetleri arasında inşaat, gayrimenkul yatırımı ve enerji üretimi bulunmaktadır. Türkiye’de, Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde faaliyet gösteren holding, alışveriş merkezleri, ofis binaları, oteller, konutlar gibi çeşitli yapılar inşa etmekte ve bazı projelerde bina yönetimini de üstlenmektedir.

RÖNESANS SERVETİ NE KADAR?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin net varlığı ya da piyasa değeri hakkında herhangi bir kamuya açık bilgi mevcut değil. Ancak, bağlı olduğu Rönesans Holding’in 2023 yılını 3.3 milyar Euro ciro ile kapatmayı beklediği belirtiliyor. Şirketin net varlığı veya piyasa değeri gibi daha kesin ve ayrıntılı mali bilgilere ulaşmak için, finansal raporlarını incelemek veya yatırımcı ilişkileri departmanı ile iletişime geçmek en iyi yol olacaktır. Detaylı raporlar ve mali bilgiler için şirketin yatırımcı ilişkileri web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<