Menu

SIRMA SU YAHUDİ MALI MI? Boykot aldı başını yürüdü! Sırma İsrail ürünü mü?

Sırma su Yahudi malı mı? sorusu bir anda gündeme oturdu. Sosyal medyada başlatılan boykot kampanyasıyla adı anılan Sırma suyun İsrail malı olduğu söylentileri yayıldı. Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle işgalci İsrail’in A’dan Z’ye tüm ürünleri boykot ediliyor. Duruma duyarsız kalmayan vatandaşlar da boykot listesindeki ürünleri araştırırken Sırma suyun İsrail ürünü olduğu iddiası ortaya atıldı. Böylece detayları öğrenmek isteyenler de arama motorlarının yolunu tuttu. Sırma İsrail ürünü mü?

Sırma su Yahudi malı mı? Sırma İsrail ürünü mü? soruları gündemde. Gazze’deki sivillere karşı başlatılan kıyım ve saldırılara duyarsız kalmayarak boykot kararı alan on milyonlarca insan tek tek İsrail ürünlerini listeledi. Temel gıda ürünlerinden teknoloji ürünlerine varana kadar çok sayıda ürünün boykot listesine alındığı süreçte Sırma su ülkenin gündemine oturdu. Bazı Twitter kullanıcıları Sırma suyun İsrail malı olup olmadığını araştırıyor. Biz de güncel bilgi ve detayları haberimizde derledik…

SIRMA SU YAHUDİ MALI MI?

Sırma Su, Türkiye’nin en büyük doğal kaynak suyu üreticilerinden biridir. Sırma Su’nun sahibi, 1993 yılında kurulan Sırma Grup’tur. Sırma Grup, suyun yanı sıra meyve suyu, gazlı içecek, enerji içeceği ve maden suyu gibi farklı kategorilerde de ürünler sunmaktadır. Sırma Grup, kalite, güvenlik ve çevre bilinciyle faaliyet gösteren bir şirkettir. Sırma Su, Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal kaynaklardan elde edilen suyu, en son teknolojiyle şişeleyerek tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Sırma Su, sağlıklı ve lezzetli bir içecek olarak hem yerli hem de yabancı pazarlarda tercih edilmektedir.

SIRMA İSRAİL ÜRÜNÜ MÜ?

Sırmakeş, Türkiye’nin en büyük su markalarından biridir ve 1972 yılında Türk iş adamları Ahmet Özcan ve Mustafa Özcan tarafından kurulmuştur. Şirketin merkezi Ankara’dadır.

Sırmakeş, Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın 40 ülkesinde satış yapmaktadır. Şirket, kaynak suyu, maden suyu ve doğal mineralli su gibi çeşitli su ürünleri üretmektedir.

Sırmakeş’in sahibi, Sırmakeş Holding’dir. Holdingin yönetim kurulu başkanı, Ahmet Özcan’ın oğlu olan Ömer Özcan’dır.

Sırmakeş’in İsrail ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Şirket, tamamen Türk sermayeli ve Türk yönetimi altındadır.

SIRMA SU HAKKINDA YAHUDİ İDDİASI

Sertaç Abi olarak bilinen Youtuber, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İsrail güçleri olduğu ifade edilen silahlı ve üniformalı kişilerin masasında Sırma su şişesinin yer aldığı bir görsele dikkati çekti.

Yapılan paylaşımda ise şu ifadeler kullanıldı:

#BoykotSırmaSu etiketiyle çalışma başlatıyoruz. Bu gündemdeki evrensel İşgalcilerin su ihtiyacını karşılayan Danone Markasının ürünü Sırma Su’yu boykot ediyoruz. Alıntılayalım ve RT-FAV Hızlıca Paylaşalım Sırma Su, 2013 yılında fransız yahudi şirketi Danone’ye 100 Milyon Euro’ya satıldı. Türkiye’nin en büyük doğal kaynak su kaynağına sahip firmasıdır. Hatırlattığınızda paylaştığım boykottan ayrılması gereken su markaları paylaşımımda bu Sırma Su başı çekiyordu. Meğerse diğer su markalarına göre en azılı zalim dostuymuş! Bu marka zaten boykot listemizde ama bu sefer Starbucks gibi hususi boykot uygulandı! Hak ettiği değeri bulabilir.”

Bu durumda Sırma suyun Yahudi malı olduğu düşüncesi oluştu.

Konuya ilişkin Sırma’dan resmi açıklama yapılmadı.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir