Menu

TİKTOK HESAP SİLME LİNKİ 2024: TikTok hesabımı nasıl kapatabilirim adım adım (GÜNCEL)?

TikTok hesap silme linki 2024… Çin merkezli popüler sosyal medya uygulaması dünyanın bazı ülkelerinde engellenerek kapatılmaya başlandı. ABD’de kişisel verileri tehdit ettiği gerekçesiyle kapatılması gündemde olan TikTok için ülkemizde de önyargı oluşmaya başladı. Bazı kullanıcılar hesaplarını kapatmaya ya da askıya almaya başladı. Bu nedenle TikTok kullanıcıları arama motorlarında TikTok hesabımı nasıl kapatabilirim adım adım (güncel)? sorusuna yanıt arıyor. Bizde sizler için tane tane tüm detayları anlattık..

TikTok hesap silme linki 2024 konusu ile TikTok hesabımı nasıl kapatabilirim adım adım (güncel)? sorusuna ilişkin tüm detayları haberimizde sizler için derledik. Kullanıcıların kolaylıklar TikTok hesabını kapatabileceği adımları tane tane anlattık. Dünya genelinde TikTok’a yönelik yürütülen algılar nedeniyle ülkemizde de bazı kullanıcılar TikTok hesaplarını kapatmaya başladı. Kişisel verilerin ihlali ve istihbari olarak kullanıldığı söylentileri kişileri tedirgin etti.

TİKTOK HESAP SİLME LİNKİ 2024

TikTok hesabınızı kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

 1. Uygulamayı Açın: Telefonunuzda TikTok uygulamasını açın.
 2. Profilinize Girin: Ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Ben” ikonuna tıklayarak profil sayfanıza gidin.
 3. Ayarlar ve Gizlilik: Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta veya dişli çark ikonuna tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine girin.
 4. Hesabı Yönet: “Hesap Yönetimi” seçeneğine tıklayın.
 5. Hesabı Sil: Burada, hesap bilgilerinizin altında “Hesabı Sil” veya benzer bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.
 6. Doğrulama Adımı: Hesabınızı silmek için TikTok sizi doğrulama sürecinden geçirecektir. Bu süreçte genellikle size bir kod gönderilir ve bu kodu girmeniz istenir.
 7. Silme Nedenini Belirtin: TikTok, hesabı neden sildiğinizi sorabilir. Verilen seçeneklerden birini seçerek veya kendi nedeninizi yazarak devam edin.
 8. Son Onay: TikTok, hesabınızı silmeden önce son bir onay isteyecektir. Hesabınızı silmeye kararlıysanız, bu adımı da onaylayarak işlemi tamamlayın.
 9. Bekleme Süresi: Hesabınızı sildikten sonra, bazı durumlarda TikTok, işlemi tamamen bitirmek için 30 gün bekler. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir.

Bu adımları tamamladıktan sonra TikTok hesabınız silinmiş olacak. Eğer kararınızdan vazgeçerseniz, genellikle 30 günlük süre içinde hesabınıza tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz. Her adımı dikkatli bir şekilde takip etmek önemlidir.

TİKTOK HESABIMI NASIL KAPATABİLİRİM ADIM ADIM (GÜNCEL)?

TikTok hesabınızı bir bilgisayar üzerinden silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Web Tarayıcınızı Açın: İlk olarak, internet tarayıcınızı açın ve TikTok’un web sitesine gidin (tiktok.com).
 2. Giriş Yapın: Sağ üst köşede yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
 3. Profilinize Gitin: Ana sayfada sağ üst köşede bulunan profil simgenize tıklayın ve açılan menüden “Profilimi Görüntüle” seçeneğini seçin.
 4. Ayarlar ve Gizlilik: Profil sayfanızda, profil fotoğrafınızın yanında yer alan üç noktaya tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine gidin.
 5. Hesap Yönetimi: “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünde, “Hesap Yönetimi” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 6. Hesabı Sil: “Hesap Yönetimi” altında, “Hesabı Sil” seçeneğini bulacaksınız. Bu seçeneğe tıklayarak hesap silme işlemini başlatın.
 7. Doğrulama ve Nedenleri Girin: TikTok, hesabınızı silmek için sizden çeşitli doğrulamalar yapmanızı ve hesabı silme nedeninizi belirtmenizi isteyecektir. Gerekli bilgileri girin.
 8. Son Onayı Verin: TikTok, tüm işlemleri tamamladıktan sonra sizden son bir onay isteyecektir. Onay verdikten sonra hesabınız silinme işlemine alınacaktır.
 9. İşlem Tamamlandı: Hesap silme işlemini tamamladıktan sonra, TikTok genellikle 30 gün içinde hesabınızı tamamen siler. Bu süre zarfında hesaba giriş yapmamanız gerekmektedir.

Hesabınızı silme işlemi, bilgisayar üzerinden bu adımlar ile gerçekleştirilebilir. İşlem sırasında herhangi bir sorun yaşarsanız, TikTok’un destek sayfasından yardım alabilirsiniz.

iPhone TikTok NASIL KAPATILIR?

iPhone’da TikTok hesabınızı kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. TikTok Uygulamasını Açın: iPhone’unuzda TikTok uygulamasını açın.
 2. Profilinize Girin: Ekranın sağ alt köşesindeki “Ben” ikonuna dokunarak profil sayfanıza gidin.
 3. Ayarlar ve Gizlilik: Profil sayfanızın sağ üst köşesindeki üç nokta ikonuna dokunun ve açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine dokunun.
 4. Hesap Yönetimi: “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünde, “Hesap Yönetimi” seçeneğine dokunun.
 5. Hesabı Sil: “Hesap Yönetimi” altında “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.
 6. Silme Nedeni ve Doğrulama: TikTok, hesabınızı silme nedeninizi soracak ve doğrulama süreci için yönlendirmelerde bulunacaktır. Gerekli bilgileri girerek devam edin.
 7. Son Onay: Hesabınızı silmek istediğinize dair son onayı verin. TikTok, bu onaydan sonra hesabınızı silmek üzere işlemi başlatacaktır.
 8. Bekleme Süresi: TikTok genellikle hesabı tamamen silmeden önce 30 günlük bir bekleme süresi tanır. Bu süre içinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, silme işlemi iptal olur.

Bu adımlar, iPhone üzerinden TikTok hesabınızı nasıl kapatacağınızı açıklamaktadır. Hesap silme işlemi kesinleşmeden önce işlemi gözden geçirip emin olmanız önemlidir. Hesabınızı geri getiremeyeceğinizi unutmayın.

 

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<