Menu

TOKİ’den 150 konutluk yeni ihale!

Türkiye genelinde inşa ettiği konutlarla tanınan TOKİ, İstanbul Küçükçekmece’de büyük bir siteyi depreme karşı dayanıklı hale getirmek için dönüştürecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Güneş Sitesi’ni dönüştürecek. Depreme karşı dayanıklı hale getirilmesi planlanan sitenin inşası için 30 Temmuz’da ihale yapılacak. Safra Mahallesi’nde bulunan site yıkılarak yerine 150 konutluk proje inşa edilecek.

İHALE 30 TEMMUZ’DA

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlanan ihale ilanı şu şekilde:

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi (Güneş Sitesi), Kentsel Dönüşüm Projesi 150 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 30 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

PROJE 550 GÜNDE TAMAMLANACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı,  yüzleri güldüren bir diğer projesi olan İstanbul Maltepe Atışokulu projesini de geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Yine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, tarafından paylaşılan detaylara göre 572 konutun yer alacağı Maltepe Atışokulu projesinde konutların dışında 8 adet dükkan da bulunacak.

İstanbulluların merakla beklediği bir diğer proje olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Maltepe Atışokulu projesi yer tesliminden itibaren 550 (BeşYüzElli) takvim gününde tamamlanacak.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir