Menu

TOKİ’den 2 megakente müjde geldi! 1.000’den fazla konut geliyor…

Zorlu ekonomik şartlar ve düşük alım gücü ile mücadele için harekete geçen TOKİ, İstanbul ile Ankara’da binden fazla konut ve çok sayıda dükkan projesini müjdeledi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde Türkiye’nin tamamında yoğun faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), ihtiyaç sahibi vatandaşların konut alımı için yeni bir projeye başladı.

İKİ İLDE 1.117 KONUTLU PROJELER

Geçim sıkıntısının yüksek ve ekonomik güçlüklerin zor olduğu İstanbul ile Ankara’ya müjdelenen konutların sayısı 1.000’den fazla. Elde edilen bilgiye göre TOKİ, Ankara’da 545, İstanbul’da da 572 konutun temellerini atacak.

Konutların haricinde iki büyükşehirde de ticari donatılar da inşa edilecek. İstanbul’daki projeler için 13 Haziran ile 30 Temmuz’da, Ankara’daki proje için ise 28 Haziran’da ihale gerçekleştirilecek.

TOKİ’nin Hasankeyf’te inşa ettiği konutlardan görüntü.

İSTANBUL’DA MALTEPE VE KÜÇÜKÇEKMECE

İstanbul İli Maltepe İlçesi Atışokulu Mahallesi 1. Etap 572 Adet Konut, 8 Adet Dükkan ve 1 adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi ihalesi 13 Haziran 2024 tarihinde saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi (Güneş Sitesi), Kentsel Dönüşüm Projesi 150 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 30 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

ANKARA’DA NALLIHAN’DA KONUTLAR YÜKSELECEK

Ankara İli, Nallıhan İlçesi, Hacıbey Mahallesi 84 Adet Konut, Nasuhpaşa Mahallesi 65 Adet Konut ve Atatürk (Yazı) Mahallesi 44 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 28 Haziran 2024 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir