Menu

Tokyo’daki Nishi-Shinjuku kulesi satıldı!

M&G Real Estate Asia, Tokyo’daki Nishi-Shinjuku konut kulesini satın aldı

M&G Real Estate Asia, katma değerli fırsatlara yatırım yapan hedef stratejisi adına Tokyo, Nishi-Shinjuku’da bulunan yüksek katlı çok aileli bir mülkü yaklaşık 30 milyar JPY (188 milyon Euro) karşılığında satın aldı.

Konut geliştiricisi Sekisui House tarafından inşa edilen 24 katlı Frontier Shinjuku Tower’ın alt katlarında 298 konut birimi ve karma perakende ve ofis birimlerinden oluşan ticari bileşenler bulunuyor.

M&G, Frontier Shinjuku Tower’ı üst düzey, çok aileli bir mülk olarak daha da konumlandırmak için ek sermaye yatırımı yapmayı ve ticari bileşenleri istikrarlı bir gelir elde edecek şekilde yeniden yapılandırmayı planlıyor.

M&G Real Estate Asia’nın hedef stratejisi başkanı Martin Seol şunları söyledi:

“Asya Pasifik, Birleşik Krallık ve Avrupa’da lojistik ve konaklamanın yanı sıra öğrenci konaklaması ve ortak yaşam da dahil olmak üzere konut gibi sektörlere yoğun bir şekilde odaklanıyoruz.”

Amacının, firmaların “uzman varlık yönetimi yeteneklerinden” yararlanarak yatırımların gerçek değerini artırmak olduğunu söyledi.

M&G Japan Real Estate başkanı Seiko Ikeda şunları söyledi:

“Özellikle çok aileli konut sektörü, Japon pazarındaki stratejik konumumuz ve başarımız açısından çok önemli. Frontier Shinjuku Tower’ın portföyümüze eklenmesi, yüksek potansiyele sahip varlıklardan yararlanma ve bu önemli pazardaki varlığımızı geliştirme konusundaki kararlılığımızın bir kanıtıdır.”

ASYA’DAKİ EN BÜYÜK GAYRİMENKUL SATIN ALIMI

M&G’nin Frontier Shinjuku Tower’ı satın alması, geçen yıl Büyük Tokyo Körfez Bölgesi’ndeki ESR Ichikawa Dağıtım Merkezi’ndeki önemli hisse artışı da dahil olmak üzere Japonya’daki bir dizi stratejik yatırımın bir parçası. Diğer yatırımlar arasında 2022’de 49,2 milyar JPY karşılığında Blackstone’dan 30 çok aileli konut ve 2022’de M&G’nin 100 milyar JPY karşılığında Asya’daki en büyük gayrimenkul satın alımı olan Yokohama’daki Minato Mirai Merkez Binası yer alıyor.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir