Menu

VAKIFBANK 0,99 KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR (2023)? İlk evini alacaklar gözünü kulağını açtı! Vakıfbank 0,99 kredi şartları ne?

Vakıfbank 0,99 konut kredisi nasıl alınır 2023? sorusu sürekli araştırılıyor. Türkiye’de artan enflasyon ve küresel ekonomik kriz nedeniyle vatandaşların konut satın almaları gittikçe zorlaştı. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti iktidarı konut kredisine erişimi kolaylaştırarak vatandaşların konut sahibi olmalarında imkan sağladı. Böylece kamu bankaları aracılığıyla 0,99’dan konu kredisi verilmeye başlandı. Peki Vakıfbank 0,99 kredi şartları ne?

Vakıfbank 0,99 konut kredisi nasıl alınır 2023? Vakıfbank 0,99 kredi şartları ne? soruları ilk evinin hayalini kuran milyonlarca vatandaşın gündeminden düşmüyor. AK Parti iktidarı tarafından 2019 yılında patlak veren ve daha sonrasında küresel ekonomik krize dönüşen Kovid-19 salgınına karşı vatandaşların konut sahibi olması için kamu bankaları aracılığıyla 0,99 ve 1,20 oranlarıyla konut kredisi vermeye başladı. Vatandaşın en çok radarına aldığı bankaların başında ise Vakıfbank geliyor. İşte Vakıfbank’ın 0,99 konut kredisi şartları… casino siteleri

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

VAKIFBANK 0,99 KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR (2023)?

Kamu bankaları 0,99 ile 1,20 faiz oranlarıyla konut kredisi vermeye başladı. Böylece vatandaşlar da merakla detayları araştırmaya koyuldu.

VakıfBank 0,99 konut kredisi, ilk defa ve tek konut sahibi olacaklara 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediden yararlanmak için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kredi başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kredi başvuru tarihinden itibaren son 12 ay içinde düzenli olarak gelir elde ediyor olmak
 • Kredi kullanacak kişinin kefil olması
 • Kredi kullanılacak konutun birinci el olması
 • Kredi tutarının 2 milyon TL’yi aşmaması

VakıfBank’tan ilk evini alacaklara 0,99’dan konut kredisi kampanyası…

VAKIFBANK 0,99 KREDİ ŞARTLARI NE?

Kredi başvurusu için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. VakıfBank’ın internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden online olarak başvuru yapabilirsiniz.
 2. VakıfBank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.
 3. Bir VakıfBank müşterisi değilseniz, öncelikle bir hesap açtırmanız gerekmektedir.

Kredi başvurusu sırasında aşağıdaki belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir:

 • Nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Kefilin gelir belgesi
 • Konutun tapusu
 • Konutun tapu fotokopisi

Kredi başvurusu değerlendirildikten sonra, kredinin onaylanması durumunda kredi sözleşmesi imzalanacaktır. Kredi sözleşmesinin imzalanmasından sonra, kredinin kullandırımı başlayacaktır.

Kredi kullanımından sonra, aylık taksitlerinizi VakıfBank şubelerinden, internet bankacılığından veya mobil uygulamadan ödeyebilirsiniz.

Kredi faiz oranı, kredinin vadesine ve konutun değerine göre değişmektedir. Kredinin vadesi 10 yıla kadar uzatılabilmektedir. Kredinin kullanılabileceği konutlar, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan birinci el konutlar olmalıdır. Kredi tutarının 2 milyon TL’yi aşması durumunda, kredi faiz oranı artacaktır.

Kaynak: emlakpost.com 

Beğen  3
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Etiketler
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir