Menu

VİLLA GUSTO PEYNİR SAHİBİ TÜRK MÜ? Toplatma kararı! Villa Gusto Peynir Kısır Mı Yapıyor?

Villa Gusto Peynir sahibi Türk mü? Türkiye çarpıcı haberle sarsıldı. 22 Haziran Cumartesi günü alınan bir karara göre Türkiye’de de süpermarket raflarında bulunan Villa Gusto peynir markası ürünlerini toplatma kararı aldı. 125 gram mozzarella peynirinin kısırlaştırmaya yol açan bir mikroplastik içerdiği öğrenildi. Peki, Villa Gusto Peynir kısır mı yapıyor? haber gerçek mi?

Villa Gusto Peynir sahibi Türk mü? Villa Gusto Peynir kısır mı yapıyor? soruları bir anda milyonların gündemine oturdu. Özellikle pizzaların her türlüsüne yakışan ve lüks restoranların da tercih ettiği Villa Gusto Peynir markasının mozzarella peynirinde mikroplastik olduğu tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından peynir devinin adeta bir skandala imza attığı öğrenildi. Hatasını kabul eden marka müşterilerine koşulsuz ücret iadesi yapacağını duyurdu. Fakat 125 gramlık paketlerde satışı yapılan mozzarella peynirinin kısırlaştırdığı haberleri yayıldı. İşte detaylar…

VİLLA GUSTO PEYNİR SAHİBİ TÜRK MÜ?

HAYIR. Villa Gusto isimli peynir markasının sahipleri İtalyan. Peynir devi en büyük faaliyetlerini de İtalya’da yürütüyor. Fakat ülkemizde de premium bazı süpermarketler tarafından da satışı gerçekleştiriliyor. Böylece bazı pizzalarda da mozzarella peyniri kullanıldığı biliniyor.

Dünya genelinde tanınan bir peynir markası, ürünlerinde mikroplastik maddelerin bulunması nedeniyle gündemde. Söz konusu peynirde bu maddelerin yüksek oranlarda bulunmasının kısırlığa yol açabileceği uyarıları yapılırken, firma üretim sürecinde ciddi bir hata yapıldığını kabul ederek özür diledi.

VİLLA GUSTO PEYNİR KISIR MI YAPIYOR?

EVET. Villa Gusto peynirin 125 gram mozzarella paketli peynirlerinin kısırlaştırdığı ortaya çıktı. Peynirin bünyesinde barındırdığı yüksek miktardaki mikroplastikler nedeniyle özellikle erkeklerde kısırlık sorununa yol açtığı öğrenildi.

Bu nedenle piyasadaki söz konusu tüm ürünlerin toplatılacağı ve müşterilere koşulsuz ücret iadesi yapılacağı bildirildi.

Mikroplastiklerin tespit edilmesinin ardından, Villa Gusto markasına ait 125 gramlık mozzarella peynirlerinin tüm satış noktalarından geri çekilmesine karar verildi. Firma, fatura gösterme zorunluluğu olmadan ürünü iade eden müşterilere tam para iadesi yapacağını açıkladı. Bu durum, müşteriler arasında büyük bir öfkeye sebep olurken, yetkililer de konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Beğen  
Mücahit DERE
Yazar

10 yıla yakın süredir keyifle tecrübe edindiğim sektörde Diriliş Postası, Süper Haber, İhlas Holding Yayın Grubu (Türkiye Gazetesi – TGRT Haber) gibi çok sayıda kıymetli markada faaliyet gösterdim. Halihazırda SEO, Discovery noktasında çalışmalarım devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir